کد خبر: 1033804 A

امیر تاجیک:

کارگردان مستند «آخرین دیپلمات» در نشستی با عنوان پالایش محتوا در فضای مجازی از تلاش خود برای نمایش این مستند در دهه فجر و مشکلات پیش روی آن خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر تاجیک گفت: من می‌خواستم «آخرین دیپلمات» را در فضای مجازی منتشر کنم. تصمیم گرفتم برای اولین بار این اثر مستند را اکران آنلاین کنم. از همین رو نامه‌ای به ریاست محترم سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) نوشتم و ایشان هم لطف کرده و خیلی سریع دستور اقدام دادند. 

وی افزود: وقتی برای اکران آنلاین اقدام کردم، مشخص شد پلتفرم مربوطه می‌بایست مجوز اکران آنلاین را از معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما دریافت کند. 

تاجیک اذعان کرد: خیلی دوست داشتم این مستند در دهه فجر پخش شود اما هنوز به نتیجه نرسیده ام. سازمان محترم ساترا هم در جلسه‌ای که داشتیم اعلام کردند در خصوص صدور مجوز برای قالب مستند تصمیمی اتخاذ نشده است. 

این مستندساز یادآور شد: نظر بنده این است که نهادهای بالا دستی باید مسئولیت صدور مجوز محتوا در کلیه پلتفرم‌ها را برعهده یک سازمان مشخص و یک مرجع قرار دهند، مثلا با حضور ساترا باید دید جایگاه شورای عالی فضای مجازی و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تایید اکران محتوا در فضای مجازی چیست. اگر این اتفاق بیفتد تولیدکنندگان محتوا هم می‌دانند باید از چه طریقی برای اکران تولیداتشان در فضای مجازی اقدام کنند و مجوز بگیرند. 

مدیر پیشین شبکه مستند در پایان تاکید کرد برای انتشار این مستند متفاوت که به اندرونی دربار و بخش‌های ناگفته از وقایع انقلاب اسلامی سال ۵۷ از زبان یکی از نزدیک‌ترین افراد به شاه مخلوع می‌پردازد، تمامی راه‌ها را انجام خواهد داد تا آن را در داخل کشور منتشر کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهد. 

«آخرین دیپلمات» در ۷۰ دقیقه در شهر مونتروی سوئیس، محل سکونت اردشیر زاهدی آخرین سفیر ایران در آمریکا ساخته و اسناد جذاب، دیده نشده و یا کمتر دیده شده‌ای برای تولید این اثر جمع آوری شده است که برخی از آن‌ها از جمله آلبوم‌ها و اسناد شخصی زاهدی تقریبا پیش از این در جایی منتشر نشده است. 

دهه فجر امیر تاجیک اردشیر زاهدی آخرین دیپلمات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر