کد خبر: 1033654 A

به گفته رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کوثر فاز اول موزه تاریخی این شهرستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌ گزارش ایلنا، جهانگیر شهبازی (رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کوثر) در راستای حفاظت و نمایش آثار باستانی و تاریخی شهرستان و توسعه گردشگری منطقه، فاز اول موزه تاریخی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

او اضافه کرد: «شهرستان کوثر بر اساس شواهد و آثار موجود یکی از تاریخی‌ترین مناطق کشور است، به طوری که تا عصر آهن و حتی قبل‌تر از آن شواهدی دال بر زندگی و تمدن در این منطقه وجود دارد. 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کوثر عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به‌زودی کاوش و گمانه‌زنی‌های باستان‌شناسی در یکی از آثار مهم تاریخی شهرستان آغاز می‌شود که ارزش تاریخی منطقه را دوچندان خواهد کرد.

او بیان کرد: مرمت آثار تاریخی نیز در دستور کار این اداره است، با هماهنگی‌های انجام شده اقدامات لازم برای حفاظت و حراست از آثار تاریخی انجام خواهد شد. 

شهبازی ادامه داد: بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده پس از افتتاح بخش موزه تاریخی، بخش‌های موزه مردم‌شناسی و صنایع‌دستی نیز راه‌اندازی می‌شود.

اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کوثر موزه تاریخی شهرستان کوثر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر