کد خبر: 1032567 A

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی سمنان، چهار پروژه حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در استان افتتاح و یک پروژه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزار ش ایلنا، مهدی جمال (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان) گفت: چهار پروژه حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در استان افتتاح و یک پروژه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

 مهدی جمال با تبریک فرارسیدن دهه فجر، افزود: سفره‌خانه سنتی در سمنان، اقامتگاه بوم‌گردی «عمارت دژگلی» در سرخه، مرمت و احیای «یخدان قاطول» (موزه قاطول) و سفره‌خانه سنتی «آقاجان بزرگ» در گرمسار در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد. 

او هزینه راه‌اندازی این طرح‌ها را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها و در مرحله نخست، زمینه اشتغال بیش از ۱۵ نفر فراهم می‌شود.

جمال از کلنگ‌زنی پروژه مجتمع گردشگری در درجزین مهدی‌شهر در این ایام خبر داد و افزود: «هزینه راه‌اندازی این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال است و زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر را فراهم می‌کند.» 

در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه‌سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل‌آپارتمان، دو مرکز تفریحی‌سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین‌راهی، ۱۹ سفره‌خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.

دهه فجر مدیر کل میراث فرهنگی سمنان افتتاح و کلنگ‌زنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر