کد خبر: 1031725 A

مهدی شادی زاده از برگزاری دومین دوره جشنواره «عکس ۵» خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره «عکس ۵»، مهدی شادی زاده، مستندساز و دبیر جشنواره «عکس ۵»، درباره این جشنواره گفت: ما سال گذشته از ثبت تک درخت عباس کیارستمی شروع کردیم که بعد از مدتی تصمیم گرفتیم جشنواره‌ای را به نام عباس کیارستمی راه اندازی کنیم و هر سال این جشنواره برگزار شود در نتیجه چون عباس کیارستمی عکاس درجه یک است و عکاسی را به شکل فاین آرت انجام می‌داد در نتیجه عنوان این جشنواره را «عکس ۵» انتخاب کردیم. خوشبختانه سال گذشته موزه سینما به مدیریت مهران عباسی با ما خیلی همکاری کرد و اولین دوره با موفقیت برگزار شد.

این مستندساز در ادامه با اشاره به اینکه اولین دوره این جشنواره همزمان با بیماری کرونا بود، تاکید کرد: به دلیل همزمانی این جشنواره با بیماری کرونا تصمیم گرفتیم موضوع آن قرنطینه باشد که با بازخورد‌های خوبی همراه شد و عکس‌های خوبی برای ما ارسال کردند که تعدادی از آن‌ها هم به فروش رسید. جشنواره «عکس ۵» تنها جشنواره‌ای بود که در دوران کرونا در اوایل سال برگزار شد و تمام دغدغه ما سلامتی مردم بود و سعی کردیم تمام پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه بن مایه اصلی این جشنواره تفکر اصلی عباس کیارستمی است، خاطرنشان کرد: قرار است این جشنواره دوباره برگزار شود و تمام تلاش خود را کردیم تا در بخش بین الملل فراگیرتر باشد زیرا عباس کیارستمی پل ارتباطی میان ایران با کشورهای دیگر است و ما هم خواستیم این راه را ادامه دهیم. امسال رایزنی‌هایی با «فیلیپ آیش هورن» عکاس برجسته در آلمان انجام شده است و به احتمال زیاد به عنوان دبیر بخش بین الملل این جشنواره با ما همکاری کند و این همکاری تا حدودی کار را برای من راحت‌تر می‌کند. همچنین برای جشنواره امسال موضوع «طبیعت بی‌جان» را برای عکاسی انتخاب کردیم.

دبیر جشنواره «عکس ۵» در ادامه بیان کرد: امسال مانند جشنواره‌های عکاسی کل دنیا موضوع خاصی را در نظر گرفتیم تا سمت و سوی مشخصی داشته باشد. همچنین سایت این جشنواره کامل‌تر و به روز‌تر شده است و یک مرجع بزرگ برای عکاسان خواهد بود و تصمیم داریم کاملا تخصصی باشد. مشکل اساسی بچه‌های عکاسی این است که درگیر حوزه‌های مختلف هنری نیستند و در حوزه تاریخ عکاسی، سینما، تجسمی و… ضعف دارند که امسال از حضور داورها در بخش‌های مختلف به نفع هنرمندان استفاده می‌کنیم. این دوره هم مانند دوره قبل بخش ویژه‌ای با عنوان جایزه ویژه گالری گلستان داریم که خود این هنرمند گرامی از بین عکس‌ها یکی را انتخاب می‌کند و به آن هنرمند جایزه را می‌دهد.

وی در پایان گفت: به زودی اطلاعات دقیق این جشنواره اطلاع‌رسانی می‌شود و داوران این جشنواره معرفی می‌شوند. هنرمندان می‌توانند از طریق سایت www. 5photoaward. com با عوامل پروژه در ارتباط باشند. همچنین در حال مذاکره با موزه سینما هستیم تا امسال هم مانند دوره قبل این مراسم در موزه سینما برگزار شود.

عوامل این پروژه عبارتند از: مهدی شادی زاده موسس، دبیر و عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره «عکس ۵»، علیرضا شادی زاده عضو شورای سیاست گذاری، فیلیپ آیش هورن دبیر بخش بین الملل، مهسا سیاوشی مشاور هنری، سیاوش دمیریان مشاور هنری، پریسا آیش هورن مشاور هنری، احسان محلوجی مدیر اجرایی، سیمین بایرامی مجری طرح کل پروژه، فرهود نصیری عضو شورای سیاست‌گذاری و عکاس، بیتا مشعشعی فکور مدیر هنری و بازرگانی و عضو شورای سیاست گذاری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی.

جشنواره «عکس ۵»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر