کد خبر: 1031473 A

کتاب «نگره خطا؛ بررسی و نقد درون دینی آرای ریچارد بل و ویلیام مونتگمری وات» ۳۹۲ صفحه به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا، کتاب «نگره خطا؛ بررسی و نقد درون دینی آرای ریچارد بل و ویلیام مونتگمری وات» نوشته حجت الاسلام والمسلمین سیدمجید پورطباطبایی «عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» به همت این پژوهشکده منتشر شد.

در معرفی این کتاب آماده است: ریچارد بل و شاگرد بلافصل وی ویلیام مونتگمری وات، خاورشناسان قرآن‌پژوه پروتستان و اهل انگلستان هستند؛ این دو با خطاهای خواسته یا ناخواسته خود در مطالعات قرآن پژوهشی و اسلام‌شناسی بر الهی بودن اسلام و وحیانی بودن قرآن خدشه جدی وارد کردند.

ویلیام مونتگمری وات ضمن پرهیز از صراحت در نفی رسالت رسول الله (ص) اصرار دارد که نباید مسلمانان را از این جهت آزرده خاطر کرد؛ ولی خود با در پیش گرفتن روشی خاص بدون سر و صدا و جنجال در آثار خود بر طبل استاد می‌کوبد. در این اثر آرای خاورشناسان مذکور بررسی و نقد شده است.

کتاب «نگره خطا؛ بررسی و نقد درون دینی آرای ریچارد بل و ویلیام مونتگمری وات» در ۳۹۲ صفحه و شمارگان ۴۰۰ نسخه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر و در اختیار علاقه مندان قرارگرفته است.

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر