کد خبر: 1031452 A

آلبوم «کنسرت زمستان» با خوانندگی مهدی امامی و آهنگسازی علی کاظمی به صورت دیجیتال منتشر شد.

به گزارش ایلنا، پس از یک سال که از برگزاری کنسرت «زمستان» با خوانندگی مهدی امامی و آهنگسازی علی کاظمی با همراهی گروه «تارَک» می‌گذرد اکنون آلبوم این کنسرت پیش روی علاقه‌مندان قرار گرفته است. 

علی کاظمی و مهدی امامی در ادامه‌ی همکاری‌هایشان، دی‌ماه سال گذشته با همراهی نوازندگانِ گروه تارَک کنسرتی با عنوانِ «زمستان» در تالار رودکی برگزار کردند که مورد توجه علاقه‌مندان موسیقی و آوازِ کلاسیک ایرانی قرار گرفت. در این اجرا دو مجلسِ ساز و آواز تقدیم علاقه‌مندان گردید. مجلسِ نخست شامل پنج بخشِ درآمد، تارک، زمستان، فیروزه و نهفت بود و مجلس دوم نیز به سه بخش گردانیه، بیداد و بویه اختصاص داشت. جملگیِ بخش‌های‌سازی و آوازی با مُدگردانی‌ها و فضاسازی‌های از پیش طراحی‌شده با اشعاری از حافظ، اوحدی، خواجو، فردوسی و شهریار ارائه شد. 

صدابرداری و ضبط نسخه‌ی پیش‌رو در همان صحنه‌ی اجرا در دی‌ماه سال ۹۸ انجام و اکنون در قالب یک آلبوم منتشر شده است. 

group photo (1)

علی کاظمی، آهنگساز و نوازنده‌ی تار، کارشناس ارشد رشته‌ی نوازندگی از دانشگاه هنر است. از آثار پیشین او می‌توان به «خط پرگار»، «بزم دور» و «عشیران» اشاره کرد. 

همچنین مهدی امامی، خواننده‌ی موسیقی کلاسیک ایرانی، از شاگردان حسن ادیب، محسن کرامتی و محمدرضا شجریان است که آلبوم‌های «نغمه‌های مرکب»، «بزمِ دور»، «من همان نایم»، و… از آثاریست که او خوانندگی آن‌ها را برعهده داشته است. پوریا فرجی، بهنوش بهنام نیا، یاسمین شاه‌حسینی و پویان گرامی نیز دیگر اعضای گروه تارک هستند. 

این اثر تنها به‌صورت نسخه‌ی دیجیتال به‌شیوه‌ی ناشر، مؤلف به تهیه‌کنندگی علی کاظمی منتشر شده و در سایت بیپ‌تیونز در دسترس است.

درآمد زمستان محمدرضا شجریان موسیقی وزارت ارشاد آلبوم شهریار دفتر موسیقی علی کاظمی مهدی امامی کنسرت زمستان نشر دیجیتال موسیقی پاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر