کد خبر: 1031295 A

عصر امروز ۱۰ بهمن اختتامیه یازدهمین دوسالانه سرامیک در فرهنگسرای نیاوران برگزار و برگزیدگان این دوسالانه معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، اختتامیه یازدهمین دوسالانه سرامیک ‌بعد از ظهر امروز۱۰ بهمن ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با یک سوم ظرفیت در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. این اختتامیه که با حضور هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیربد همت آزاد دبیر این دوره از دوسالانه و اعضای شورای سیاستگذاری، شورای انتخاب و شورای داوران و همچنین هنرمندان شرکت کننده در دوسالانه برگزار شد، برگزیدگان این دوره دوسالانه معرفی شدند. 

مظفری در این مراسم گفت: این دوسالانه ۳ اتفاق تازه داشت یا از سه منظر می‌توان به آن ‌نگاه کرد. اول اینکه این دوسالانه یک فاصله ۹ساله را در یک شرایط سخت پیمود و علیرغم ‌وجود مشکلات مالی و سایه سنگین کرونا با یک همت متعالی این دوسالانه شکل گرفت. 

وی ادامه داد: تا قبل از برگزاری این دوسالانه منتقدانی بودند که به سرامیک به عنوان یک ‌مترالا نگاه می‌کردند و معاصر بودن در این رشته را به نقد می‌کشیدند اما این نمایشگاه نشان داد که سرامیک چه رسانه مهم و تاثیرگذاری است. 

IMG_۲۰۲۱۰۱۲۹_۱۹۰۳۴۹_۸۵۵

مظفری بیان کرد: در اینجا لازم است از شخصیت و شأن و ادب تیم برگزاری یاد کنیم. معتقدم ‌انجمن سفال یکی از بهترین انجمن‌های هنری کشور است. 

همچنین هیربد همت آزاد دبیر یازدهمین دوسالانه سرامیک گفت: همه می‌دانیم که شرایط ‌برای برگزاری این دوسالانه مساعد نبود. تنگناهای مالی و بیماری کرونا و ۹ سال برگزار ‌نشدن این دوسالانه و همچنین سخن منتقدان برای‌عدم برگزاری این دوسالانه و همنطور که ‌اشاره شد اشاره به اینکه سرامیک یک رسانه نیست همه باعث سختی این مسیر شده بود. 

وی ادامه داد: سرامیک امروز به آهستگی و متقن حرکت خویش را پیش می‌برد و بدون ‌سردرگمی که بخش‌هایی در جامعه هنری به هنر القا می‌کنند، این مسیر را می‌پیماید و ‌برگزاری این دوسالانه نشان داد که هنر سرامیک چه قابلیت‌هایی دارد. امیدوارم در شرایط ‌بهتر قابلیت هنرمندان این عرصه آشکار شود. 

وی در پایان گفت: جا دارد از هنرمندان این عرصه تشکر کنم که برای تولید و خلق اثر هنری ‌در این شرایط با بحران روحی و اجتماعی دست به همت زدند و ما نیز در فراخوان سعی ‌کردیم بیشتر فرصت را در اختیار هنرمندان جوان بگذاریم که باید ازهمه مسئولان در مرکز ‌هنرهای تجسمی و انجمن هنرمندان سفال و اعضای شورای سیاستگذاری و… تشکر کنم. 

IMG_۲۰۲۱۰۱۲۹_۱۹۰۰۵۹_۶۶۰

در ادامه مراسم زیبا پشن، راحله کاظم‌پور و اولدوز نبی زاده به عنوان برگزیدگان یازدهمین ‌دوسالانه سرامیک تهران معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند. 

همچنین در این دوره از دوسالانه با رای هیات داوران آثار درنا ابیاک، محسن توحیدی، رویا ‌حقیقی، دلارام ریاضتی، علی زمانی، وحید عزیزی و اثر مشترک فروغ نوعی و پارسا خوش ‌‌کامه شایسته تقدیر شناخته شد و از این هنرمندان تقدیر به عمل آمد. 

در اختتامیه پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری و رئیس مرکز هنرهای ‌تجسمی قرائت شد و همچنین از کتاب این دوسالانه رونمایی شد. 

یازدهمین دوسالانه سرامیک از ۱۰ آبان ماه با نمایش ۹۴ اثر از ۸۷ هنرمند در فرهنگسرای ‌نیاوران برگزار شد و به صورت حضوری و مجازی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اختتامیه نیاوران فرهنگسرای نیاران یازدهمین دوسالانه سرامیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر