کد خبر: 1030435 A

صف فیلم‌های توقیفی جشنواره طولانی‌تر شد

شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی مانع حضور فیلم غیبت موجه در جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش ایلنا، در حالیکه قرار بود متفاوت ترین فیلم عباس رافعی در جشنواری سی و نهم رونمایی شود با تصمیم شورای پروانه نمایش غیبت موجه جدیدترین فیلم عباس رافعی توقیف شد.

میترا حجار بازیگر اصلی فیلم غیبت موجه در یاداشتی تند به توقیف غیبت موجه واکنش نشان داد و نوشت:

متاسفانه فیلم غیبت‌موجه به دلایلی ناموجه توقیف شد!

این که فیلمی به دلیل نمایش دادن واقعیت‌های جاری در سطح جامعه، امکان نمایش را از دست بدهد هم تعجب آور است و هم تاسف آور .

تاسف آور ازاین بابت که هر فیلم حاصل دسترنج عده زیادی از افرادی‌‌ست که حتی خواندن اسامی‌شان را در پایان‌بندی فیلم کار سختی به نظر می‌رسد، حال آنکه دو سه نفر که در طی سال در پشت میز‌هایشان نشسته‌اند، با چنین تصمیمی تلاش آن عده را به سادگی دور می‌ریزند.

تعجب‌آور ازین حیث که به ما آموخته‌اند هنرمند باید از جامعه جلوتر و آینه تمام نمای جامعه باشد و رسالت هنر عیان‌کردن معضلات جامعه هست و اصولا به زبان‌آوردن حرف‌هایی که دیگران یا شجاعت بیانش را ندارند یا ترجیح می‌دهند چشم فروبندند و از کنارش به سادگی بگذرند. 

همه ما می‌دانیم که برای ساختن جامعه‌سالم نیاز به تحلیل و تعمق در معضلات هست و با پاک کردن صورت مساله گره از مشکلات باز نمی‌شود. 

چه بهتر که با نگاه تحلیلی این رویداد باورپذیر شود و شخصی که خطایی مرتکب شده در پایان بفهمد که در پاسخ کدامین مشکل شخصیتی‌اش این اتفاق افتاده ...اما ظاهرا ما را به واپس گرایی وامی‌دارند چراکه «خانه از پای بست ویران است.»

عباس رافعی میترا حجار غیبت موجه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر