کد خبر: 1025324 A

همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) شبکه یک سیما با ویژه برنامه «حدیث غربت»، عرض ارادتی به ساحت مقدس دخت پیامبر (ص) خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «مجید صفری» کاری از گروه معارف اسلامی شبکه یک است که در سه قسمت یک‌ساعته از امروز تا دوشنبه ساعت ۱۶ روی آنتن می‌رود. 

بگفته «مجید صفری»، حدیث غربت برنامه گفتگو محوری متفاوت است که در هر برنامه میزبان مهمانانی با سبک‌های مختلف اجتماعی و با تم معارفی خواهد بود.

او به دکور متفاوت این برنامه اشاره کرد و اظهار داشت: این برنامه در شهر مقدس قم و در دکوری بسیار جذاب که در آن فضای قدیمی مدینه وکوچه‌های بنی هاشم بازسازی شده، تولید شده است.

این تهیه کننده با اشاره به اینکه این برنامه تکرار برخی اتفاقات مدینه، غربت حضرت علی (ع) و مظلومیت حضرت زهرا (س) را روایت می‌کند، تصریح کرد: اجرای برنامه بر عهده «سیدکاظم احمدزاده» است و در هر برنامه با دعوت از مهمانانی خاص، به نقش اهل بیت (ع) در زندگی شخصی و موفقیت آن‌ها اشاره می‌کند.

صفری ادامه داد: جنس حدیث غربت مادرانه است بطوری که برخی از مهمانان این برنامه با مادران خود به برنامه می‌آیند.

این تهیه کننده حجت الاسلام «ناصر رفیعی» کارشناس، «جعفر دهقان» بازیگر، «پویا بیاتی» خواننده، «امید معنوی» نغمه‌گر آیینی و «مینا شیرخان» شاعره، را مهمانان اولین برنامه معرفی کرد که امروز شنبه ۲۷ دی پخش خواهد شد.

غربت اهل بیت، فضای مدیریت یک تنه حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و ارتباط آن به مسائل روز جامعه و پاسخ به نیازهای جوانان از محورهای اصلی این برنامه است که مجید صفری به آن اشاره کرد.

از نکات بارزی که تهیه کننده حدیث غربت به آن اشاره کرد: تولید و پخش۲۰ نماهنگ متفاوت درخصوص حضرت فاطمه (س) است که در طول سه روز پخش برنامه، نمایش داده می‌شود.

از جمله نماهنگ «سلام مادر» به خوانندگی «پویا بیاتی» با شعری از قاسم صرافان و تنظیم مهدی خیرخواهی. تیتراژ ابتدایی حدیث غربت را هم «محمد حسین پویان فر» و «محمد فصولی» با شعری از امیرحسین الفت، سعید پاشازاده و میثم کربلایی خوانده است.

تیتراژ پایانی این برنامه هم صلوات خاصه حضرت زهرا (س) با صدای علی اصغر انصاریان می‌باشد.

حجت الاسلام سید حسین مومنی کارشناس، مجید تال و مهدی رحیمی شاعر و سید جواد هاشمی بازیگر از دیگر مهمانان برنامه حدیث غربت خواهند بود.

شبکه یک سیما شهادت حضرت زهرا (س) حدیث غربت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر