کد خبر: 1024044 A

«توسعه ترانزیت در مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی» از سوی نشر فرزان روز روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «توسعه ترانزیت در مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی»، پژوهش مشترک مجتبی نیک‌رهی، مهتاب غفوری و سیدجواد موسوی از سوی نشر فرزان روز وارد بازار کتاب شد.

این کتاب در ۶۱۲ صفحه و پنج بخش «توسعه و ابعاد آن»، «ترانزیت»، «مناطق آزاد»، «بازارچه‌های مرزی» و «چالش‌های ترانزیت در ایران»منتشر شده است.

با عنایت به گسترش حجم تجارت جهانی و اهمیت اقتصاد بین‌الملل، بعید به نظر می‌رسد که کشوری بدون توسعه ترانزیت بتواند فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خود را به‌طور بهینه انجام دهد. در حال حاضر نزدیک به ۸۵-۹۰ درصد تجارت جهانی توسط کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی انجام می‌گیرد که خود حاوی این پیام است.

کشوری که مایل است در صحنه اقتصاد بین‌الملل و تجارت جهانی، سهمی را از آنِ خود کند مجبور است به توافقات و تعهدات بین‌المللی در زمینه تجارت پایبند باشد.

اقتصاد ایران از یک‌سو وارد کننده حجم عظیمی از کالاها و خدمات از کشورهای عضو سازمان جهانی و از سوی دیگر، صادر کننده نفت و محصولات غیر نفتی به این کشورهاست. به همین دلیل با استناد به استراتژی ترانزیت ترسیم شده در برنامه‌های توسعه اقتصادی در راستای گسترش بازارهای کنونی در مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی و نیز جستجوی بازارهای جدید امری ضروری است. و تحقق چنین هدفی نیازمند رعایت و احترام به توافقات و مقررات بین‌المللی از سوی ایران است.

«توسعه ترانزیت در مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی» با قیمت ۱۰۰ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

معرفی کتاب نشر فرزان روز توسعه ترانزیت در مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی توسعه ترانزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر