کد خبر: 1023995 A

در دیدار صالحی با استاندار هرمزگان مطرح شد:

در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار هرمزگان بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در این استان تأکید شد.

به گزارش ایلنا، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این دیدار با بیان اینکه گذر فرهنگی در محدوده‌های تاریخی و گردشگری شهر بندرعباس می‌تواند به رونق گردشگری و توسعه فعالیت‌های فرهنگی منجر شود، گفت: ایجاد گذر فرهنگی در محدوده برکه‌های باران بندرعباس در دستور کار قرار دارد که نیازمند حمایت ویژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی ادامه داد: ایجاد این گذرگاه در راستای ارتقاء رضایت هنرمندان، درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای این قشر فرهیخته مؤثر خواهد بود.
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص نامگذاری هفته هرمزگان، تصریح کرد: پنجم تا دوازدهم اردیبهشت ماه به نام هفته هرمزگان نام‌گذاری شده و تلاش داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری موجود در استان، فرهنگ، آداب و رسوم مردم این منطقه را به کشور معرفی کنیم.
همتی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در هرمزگان، خواستار تخصیص اعتبار لازم به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی با توجه به سال پایانی خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان شد و گفت: علیرغم اقدامات خوبی که در این حوزه به‌ویژه طی چند سال اخیر در استان انجام شده است، اما پروژه کتابخانه مرکزی که در دولت نهم عملیات اجرایی آن آغاز و اعتبارات مناسبی هم طی این سال‌ها به آن تخصیص پیدا کرده، با توجه به مساحت زیاد پروژه، نیازمند اعتبارات ویژه برای تکمیل شدن است که اگر به سرانجام برسد، می‌توان از آن به عنوان یک کار ماندگار در حوزه کتابخانه‌ای کشور یاد کرد.
همچنین در این دیدار سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن قدردانی از اهتمام استاندار هرمزگان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی در هرمزگان انجام شده که ساخت پلاتو و نگارخانه در چهار شهرستان هرمزگان به عنوان جدیدترین اقدامات این حوزه قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: اگرچه تحریم‌ها عاملی برای کند شدن پروژه‌ها است، اما توجه دولت به توسعه متوازن زیرساخت‌های فرهنگی با نگاه آماری نیز کاملا" مشهود و قابل توجه است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با درخواست استاندار هرمزگان مبنی بر تخصیص اعتبار ویژه به منظور تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس و مجتمع فرهنگی هنری ابوموسی و همچنین حمایت ویژه اعتباری از «هفته هرمزگان» و ایجاد «گذر فرهنگی» در بندرعباس موافقت کرد.
گفتنی است، در این دیدار با دعوت استاندار هرمزگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ماه سال آینده به منظور افتتاح مجتمع فرهنگی هنری خمیر ، مجتمع فرهنگی هنری فین و مجتمع فرهنگی هنری الزهراء بندرعباس به هرمزگان سفر می‌کند.
همچنین با رایزنی استاندار هرمزگان، عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ و ماندگار فرهنگی به زودی در هرمزگان آغاز می‌شود که پس از نهایی شدن آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

یادآور می‌شود، در این دیدار پس از ارائه گزارش فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی هنری استان وزیر و استاندار از عملکرد رضا کمالی قدردانی کردند.

فرهنگی هنری گردشگری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کتابخانه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر