کد خبر: 1023512 A

مرحله داوری نهایی بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب»، پایان یافت. مراسم اختتامیه‌ نیز بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، با پایان مرحله داوری نهایی بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب»، آثار برگزیده مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه‌ای که در بهمن ماه برگزار می‌شود، از آنها تقدیر شود.

دبیر علمی بخش شعر «جشنواره شعرو داستان انقلاب» با اعلام اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره گفت: تلاش کردیم تا در سه بخش زیر مجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و با سابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند. 

در دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن ماه ۹۹ برگزار خواهد شد، ۸ نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند. 

در این دوره از جشنواره که آقای «علی محمد مودب» دبیری بخش شعر آن را برعهده دارد، در بخش شعر «کودک و نوجوان» مریم زندی و سیدحبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی»، زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفانپور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند. 

در بخش شعر این جشنواره، شاعران اشعار خود را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و…) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند. 

تعداد آثار شرکت کننده

به گزارش دبیرخانه جشنواره شعر و داستان انقلاب، در بخش شعر۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود، در بخش‌های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا ۷۷ اثر شرکت کرده بودند. 

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان‌های استان‌های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند. 

اعلام نتایج و اختتامیه

اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب که از معتبرترین جشنواره‌ها در حوزه شعر و داستان کشور محسوب می‌شود، قرار است در بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.

برگزیدگان تقدیر اختتامیه جشنواره شعرو داستان انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر