کد خبر: 1022554 A

کتاب «رهبری ارکستر واژه ها» نخستین فرهنگ جامع سخنرانی و اجرای تلویزیونی به قلم علی اسدی منتشر شد.

به گزارش ایلنا، کتاب «رهبری ارکستر واژه ها» به قلم علی اسدی تلاشی است برای اینکه جامع‌ترین کتاب‌ترین و تخصصی کتاب فن بیان و آداب سخنی باشد که در ایران به چاپ رسیده است و پشتوانه آن علاوه بر دو دهه تجربه اجرا، گویندگی و سخنرانی، مجموعه‌ای از دریافت ها، باورها و برداشت‌ها از سفرهای تحقیقی و مطالعه برای بهره مندی از ممتاز‌ترین اندیشه‌های افراد صاحب نظر این رشته در چهار گوشه دنیا وسال‌ها تدریس تخصصی و تألیف منابع بینارشته‌ای مرتبط در این زمینه است. 

شناخت کیفیت یک اثر از بهره مندی آن از سه منبعِ مهم یعنی، تجربه، آگاهی و دانش و یه ملزوم یعنی مطالعه، مشاهده و مصاحبه صورت می‌گیرد که به دلیل تلاش برای دست‌یابی به هدف یاد شده در مرجعیت، استاندارد بودن و وِزانت این کتاب، اصل بر اجتماع هر سه بنا نهاده شده است و این کتاب عمده نظریه‌های کلاسیک و جدید سخنوری را نیز در بر دارد. 

استفاده از مثال‌های بومی و واقعی کاملا ایرانی در کنار نمونه‌های بین المللی، نگارش این کتاب برای مخاطبان خاص وعام است. خودآموز بودن در ارائه مباحث مدنظر بوده و سعی شده متن کتاب سهل و ممتنع باشد تا مطالب ثقیل علمی و تخصصی هم تا حد امکان ساده‌سازی و در حد فهم همه نوع مخاطبی عرضه شود. 

در کتاب «رهبری ارکستر واژه ها» برکاربردی بودن اهتمام جدی شده است. همه مباحث این کتاب «علمی - عملی» بوده و در کنار مطالب تشریحی، آموزه‌های فنی علمی، سنجاق شده است. 

در سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی با محوریت سخنرانی تجاری – انگیزشی منتشر شده که عاری از آموزش جامع تخصصی در زمینه‌های فنی پلاتوگویی و نور و صدا و تصویرو گریم و ده‌ها مبحث ویژه مجریان تلویزیونی است و تا لحظه نگارش این متن، جستجوی نگارنده برای یافتن کتابی از این نظر به نتیجه نرسیده و از این رو این کتاب شاید «اولین کتاب جامع حتی مرجع بومی کنونی اجرای تلویزیونی در ایران» باشد. 

نوشتن این کتاب هفت سال به طول انجامید و امید است از این کهنگی ترشی هفت ساله، طعم پختگی و تخمیر و نعمیق مباحث برخیزد. 

کتاب «رهبری ارکستر واژه ها» در چهار فصل، ساماندهی متن سخنرانی یا آماده‌سازی متن کلام قبل از سخنرانی، سازماندهی مقدمات و عوامل غیر متنی سخنرانی قبل از سخنرانی، بخش کلامی هنگام سخنرانی و بخش غیر کلامی هنگام سخنرانی تنظیم، تدوین و نوشته شده است.

این کتاب در انتشارات سیمای شرق در ۴۵۷ صفحه منتشر شده است.

انتشارات سیمای شرق علی اسدی رهبری ارکستر واژه‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر