کد خبر: 1022382 A

مکتب‌تهران پنج سال پس از دوره‌ی نخست، دوره‌ی دوم «جایزه‌ی ادبی چهل» را برگزار می‌کند. دبیری این دوره همانند دوره‌ی قبل به‌عهده‌ی «علی خدایی» است.

به گزارش ایلنا، «جایزه‌ی ادبی چهل» که در دوره‌های پنج‌ساله برگزار می‌شود، ابعاد تشویقی و غیرمتمرکز دارد و به داوری کارنامه‌ی ادبی نویسندگان سی‌وپنج تا چهل‌ساله می‌پردازد. این نویسندگان باید دست کم صاحب سه اثر ادبیِ منتشر شده در حوزه ادبیات داستانیِ بزرگسال (تا پایان سال نودونه) باشند. 

بنا بر این گزارش، آثار ادبی مورد داوری در این جایزه، باید با مجوز رسمی و توسط ناشر رسمی منتشر شده باشد. 

در این دوره از جایزه‌ی ادبی چهل، آثار نویسندگانی که متولد سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ باشند داوری می‌شود. دبیری جایزه به عهده علی خدایی است و هیات داوران نیز متشکل از نویسنده‌هایی با سن بالاتر از چهل سال خواهد بود. 

هیات اجرایی جایزه پس از بررسیِ شرایط متقاضیان، اسامی افراد واردشده به مرحله‌ی داوری را حداکثر یک ماه پیش از اعلام رای داوران منتشر می‌کند. پس از آن، چنان‌که نویسنده‌ای به لیست اعلام شده اعتراض داشته باشد، می‌تواند از طریق دبیرخانه‌ی جایزه، موضوع مدنظر را پیگیری کند. 

برگزیدگانِ این دوره‌ی جایزه‌ی ادبی چهل، یک تا پنج نفر (نسبت به صلاحدید هیات داوران) خواهند بود. 

در پایان این گزارش آمده که نویسندگان و ناشران جهت طرح سوالات و دریافت راهنمایی برای ثبت‌نام می‌توانند از راه‌های زیر با دبیرخانه‌ی جایزه در ارتباط باشند:  تلفن: ۰۹۳۵۹۰۶۰۸۸۹، ایمیل:  40award@gmail. com

علی خدایی مکتب تهران جایزه ادبی چهل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر