کد خبر: 1022134 A

بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره تجسمی فجر امسال زنان پیشتاز شرکت در جشنواره تجسمی فجر شدند و بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی و البرز به جشنواره رسید.

به گزارش ایلنا، نخستین دور انتخاب آثار در موسسه هنرهای تجسمی معاصر (دبیرخانه جشنواره) آغاز شده و این در حالی است که امسال ۷۷۵۳ اثر از ۳۲۴۲ هنرمند به دبیرخانه ارسال شده است. که نسبت به سال گذشته رشد ۷ درصدی تعداد شرکت کنندگان و رشد ۳۰ درصدی تعداد آثار رسیده را شاهد هستیم. 

از میان ۳۲۴۲ هنرمند شرکت کننده در این دوره از جشنواره، ۱۷۵۸ شرکت کننده زن و ۱۴۸۴ شرکت کننده مرد هستند. همچنین بیشترین هنرمندانی که در این جشنواره اثر ارسال کردند به ترتیب از استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی. البرز هستند. بنا به اعلام دبیرخانه تعداد هنرمندان شرکت کننده به تفکیک استان‌ها عبارتند از: ۱۱۵۹ هنرمند از استان تهران، ۳۲۳ هنرمند از استان اصفهان، ۲۲۵ هنرمند از استان خراسان رضوی، ۱۷۱ هنرمند از استان البرز، ۱۴۷ هنرمند از استان آذربایجان شرقی، ۱۴۰ هنرمند از استان فارس، ۱۰۳ هنرمند از استان مازندران، ۸۴هنرمند از استان گیلان، ۸۳ هنرمند از استان خوزستان، ۶۶ هنرمند از استان قم، ۶۰ هنرمند از استان قزوین، ۵۸ هنرمند از استان همدان، ۵۷ هنرمند از استان اردبیل، ۵۲ هنرمند از استان کرمان و ۵۰ هنرمند از سایر استان‌ها اثر ارسال کردند. 

گفتنی است در نهایت از میان آثار ارسالی ۲۳۱۵ اثر از ۹۱۱ هنرمند در بخش عکاسی، ۱۹۷۰ اثر از ۸۳۹ هنرمند در بخش نقاشی، ۸۷۱ اثر از ۳۵۱ هنرمند در بخش گرافیک، ۶۸۲ اثر از ۲۷۷ هنرمند در بخش تصویر سازی، ۵۱۱ اثر از ۲۳۹ هنرمند در بخش خوشنویسی، ۴۱۳ اثر از ۲۱۰ هنرمند در بخش نگارگری، ۳۴۴ اثر از ۱۷۵ هنرمند در بخش مجسمه، ۲۶۶ اثر از ۱۰۰ هنرمند در بخش کاریکاتور، ۲۵۲ اثر از ۱۵۰ هنرمند در بخش هنرهای جدید و ۱۲۷ اثر از ۷۶ هنرمند در بخش سرامیک به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. 

گفتنی است در این دوره از جشنواره برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوره‌های ۲۵.۲۶ و ۲۷، جشنواره هنرهای تجسمی فجر دوره‌های ۱۱ و ۱۲، پنجمین دوسالانه خوشنویسی و یازدهمین دوسالانه سرامیک حضور یافتند که از ۹۰ هنرمند برگزیده این رویدادها، ۴۰ هنرمند با ارسال ۹۹ اثر در جشنواره حضور یافته اند. 

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن ۹۹ در فرهنگستان هنر، موسسه صبا برگزار می‌شود.

دبیرخانه جشنواره تجسمی فجر موسسه هنرهای تجسمی معاصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر