کد خبر: 1020227 A

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان از مرمت ۴۵ سکه نقره ساسانی در آزمایشگاه مرمت قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان از مرمت ۴۵ سکه نقره ساسانی در آزمایشگاه مرمت قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد خبر داد.

سیدامین قاسمی امروز سه‌شنبه شانزدهم دی ماه ۱۳۹۹ اظهار کرد: در راستای انجام اهداف محوله در حوزه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی هنری، با اعتبارات مصوب استانی در سال ۱۳۹۹، تعداد ۴۵ سکه نقره ساسانی توسط کارشناسان حفاظت و مرمت اشیای تاریخی لرستان، مرمت، پاکسازی و تثبیت شد.

قاسمی در خصوص ضرورت مرمت این ۴۵ قلم شیء تاریخی اذعان داشت: سکه‌های مذکور به دلیل ویژگی‌های فلز نقره در تمامی سطوح خود، دارای رسوب و خوردگی‌های نقره بودند لذا مرمت و پاکسازی آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

او با اشاره به اینکه اندازه و ظرافت این سکه‌ها عملیات حفاظت و مرمت را حساس و سخت‌تر می‌کرد، اظهار داشت: این تعداد سکه تاریخی پس از پاکسازی، تثبیت و مرمت در ویترین موزه به معرض نمایش در می‌آیند.

لرستان قلعه فلک الافلاک سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مرمت سکه های نقره ساسانی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر