کد خبر: 1019651 A

استاد مدرسه بین الملل دانشگاه سان یات سن چین:

استاد مدرسه بین الملل دانشگاه سان یات سن چین گفت: مقابله سردار سلیمانی با جریان‌های سلفی و رادیکال به خصوص داعش را هیچکس نمی‌تواند منکر شود که بر بعد بین المللی مقاومت افزود.

به گزارش ایلنا، عنایت الله یزدانی «استاد مدرسه بین الملل دانشگاه سان یات سن چین» در هم اندیشی «مقاومتِ امت محور» که به مناسبت سالگرد شهدای مقاومت و به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و مرکز همکاری‌های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با بیان این که مقاومت امروزه به جریانی بین المللی تبدیل شده و اصلی‌ترین هدف آن مقابله با نظام سلطه و صهیونیست‌ها است، اظهار داشت: مقاومت تبدیل به یک پدیده شده که در معادلات نظام بین الملل تأثیرگذار است و در محیط‌های علمی، تحلیلی و سیاسی از جایگاه ویژه برخوردار است. 

وی، سیاست قدرت‌های بزرگ را به طور مستقیم و غیر مستقیم تحت تأثیر جریان مقاومت عنوان کرد و گفت: آمریکا تلاش می‌کند با اقدامات مختلف نظامی، تروریستی، تحریم و اقتصادی و… با این جریان مقابله کند؛ این نشان از تأثیرگذاری مقاومت بر سیاست‌های آمریکاست. 

این استاد دانشگاه با بیان این که مقاومت از ظرفیت لازم بین المللی به خصوص با نقش آفرینی سردار سلیمانی برخوردار است، تصریح کرد: امروزه مقاومت در سطح رسانه‌ای به خوبی معرفی شده و حجم عظیمی از ادبیات درباره آن تولید شده است؛ ایران، لبنان و سوریه به دلیل جایگاه استراتژیک بر اهمیت بین المللی مقاومت می‌افزاید. 

وی افزود: مقاومت به گستره امت اسلامی دست یافته که از جنوب شرق آسیا تا شمال آفریقا را شامل می‌شود که حدود ۲۴ درصد جمعیت جهان است؛ این حرکت حاکی از آن است که بسیاری از گروه‌های اسلامی، اقدام به حمایت از مقاومت کرده اند. 

بزدانی اظهار داشت: مقابله سردار سلیمانی با جریان‌های سلفی و رادیکال به خصوص داعش را هیچکس نمی‌تواند منکر شود که بر بعد بین المللی مقاومت افزود؛ بازتاب مقاومت به چالش کشیدن سلطه نظامی، فرهنگی و سیاسی غرب و ان شاءالله در آینده اقتصادی و گشایش جبهه سوم قدرت در عرصه بین المللی است و در پرتو همین قدرت، صهیونیست‌ها هم رو به اضمحلال خواهند رفت.

سردار سلیمانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شهید قاسم سلیمانی عنایت‌الله یزدانی دانشگاه سان یات سن چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر