کد خبر: 1019410 A

نخستین سالانه هنرهای تجسمی ساتین با عنوان «وضعیت» پس از وقفه‌ای طولانی و با محوریت بیماری کرونا در موسسه صبا برپا شد.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه نخستین سالانه هنرهای تجسمی ساتین با عنوان «وضعیت» در گالری ملی مؤسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا، بعد از یک وقفه طولانی به علت محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا، از روز شنبه ۱۳ دی و به مدت یک هفته دیگر میزبان علاقمندان به هنر است. 

این نمایشگاه که در این دوره «وضعیت» نام دارد، در پنج بخش عکاسی، نقاشی، مجسمه، چاپ دستی و هنرهای جدید میزبان آثاری است که بعد از دو مرحله داوری به نمایشگاه راه یافته‌اند. 

آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به شرایط ناشی از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ می‌پردازند و کوشیده‌اند مفاهیمی چون تنهایی، انزوا، ترس و امید را به زبان هنرهای تجسمی به تصویر بکشند. 

در شرایطی که محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کووید -۱۹ بسیاری از رخدادها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های هنری را به‌تعطیلی کشانده است، این جشنواره قصد داشته گامی هرچند کوچک در جهت انگیزه دادن به هنرمندان حوزه تجسمی و به ویژه هنرمندان جوان بردارد. 

نمایشگاه «وضعیت» روز جمعه ۱۹ دی ماه و با معرفی برگزیدگان در بخش‌های پنج‌گانه به کار خود پایان خواهد داد. 

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۸، به مؤسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا واقع در خیابان ولیعصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه کنند.

موسسه صبا نخستین سالانه هنرهای تجسمی ساتین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر