کد خبر: 1019389 A

مدیر گلزار شهدای شهر کرمان مطرح کرد؛

حاج قاسم برای خدا کار می‌کرد و در این راه هرگز نایستاد. او روز تعطیل نداشت و پاداش این اخلاص و تلاش برای قربتً الی الله این بود که امروز قهرمان همه مردم ایران شده است.

سردار محمدرضا حسنی سعدی (مدیر گلزار شهدای شهر کرمان) که بیش از ۲۰ سال در سمت‌ها و مشاغل مختلف با سردار قاسم سلیمانی آشنا و نزدیک بوده، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید قاسم سلیمانی گفت: برای بسیاری از جوانان ما این سوال مطرح است که قاسم سلیمانی چگونه به این مقام و درجه از محبوبیت و اخلاص در پیشگاه خداوند و مردم رسید و چه مولفه‌هایی را در زندگی خود رعایت کرد؟

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی در یک خانواده مذهبی و متدین از عشایر کشور به دنیا آمد که به لقمه و روزی حلال اهمیت زیادی می‌دادند و از همان ابتدا تربیت صحیحی شد. پدر ایشان بسیار به مذهب و اسلام مقید بود و هر روحانی که در ایام محرم به روستا و محل زندگی خانواده شهید سلیمانی می‌آمد حتما باید در منزل پدری سردار سلیمانی اسکان پیدا می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی بسیار مهربان و رئوف بود و در عین حال که با دشمنان و داعش به شدت برخورد می‌کرد اما در زندگی شخصی و با مردم بسیار مهربان، دلسوزانه و فروتنانه رفتار می‌کرد.

حسنی سعدی افزود: برادر شهید سلیمانی تعریف می‌کند که در دوران کودکی و مدرسه، او هر چه در توان داشت را به‌صورت انفاق و هدیه به دیگران می‌داد. مثلا اگر او یک مداد داشت و همکلاسی او فرد محرومی بود، مدادش را نصف می‌کرد و نصفش را به آن شاگرد محروم می‌داد یا آنکه پدر شهید سلیمانی برای آن‌ها دو دفتر ۴۰ برگ می‌خرید و او ۱۰ برگ ۱۰ برگ این دفترها را جدا می‌کرد و به دوستانش می‌داد و بعد خودش ۲۰ برگ از دفتر من می‌گرفت و مشق‌هایش را می‌نوشت یا نصف غذاهای خود را به دانش‌آموزان بی‌بضاعت می‌داد.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم سرلوحه کار خود را مهربانی و دوستی با مردم قرار داده بود، افزود: این شهید همیشه تلاش داشت بین مردم دوستی و محبت ایجاد کند و مشکلات دیگران را حل کند و نوع‌دوستی و مهربانی ویژگی او بود. او حتی برای حل مشکلات دیگران از آبروی خود مایه می‌گذاشت. وی احترام زیادی برای پدر و مادر خود قائل بود و من شاهد بودم که پای مادرش را بوسیده بود و حتی در روزهایی که بسیار پرمشغله بود سرکشی به پدر و مادر را فراموش نمی‌کرد و جویای احوال آن‌ها بود و به امورات پدر و مادرش به صورت شخصی رسیدگی می‌کرد.

وی ادامه داد: حاج قاسم برای خدا کار می‌کرد و در این راه هرگز نایستاد و هیچ روز تعطیلی نداشت و پاداش این اخلاص و تلاش برای قربتً الی الله این بود که امروز قهرمان همه مردم ایران شده است و الگوی جوانان شده است؛ به شکلی که ۲۶ میلیون نفر با چشم گریان در مراسم تشییع او شرکت کردند.

وی با اشاره به استقبال مردم از مراسم امسال شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ما از ۸ دی ماه در گلزار شهدای کرمان تا ۱۸ دی ماه که روز خاکسپاری شهید حاج قاسم سلیمانی است، به مدت ۱۰ روز مراسم ویژه‌ای را برگزار کردیم و استقبال مردم نیز خوب بود. هرچند برنامه‌ها با فاصله‌گذاری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد اما به دلیل تجمع زیاد مردم، تقاضا داریم اگر امکان دارد سفر خود را به شهر کرمان و زیارت مزار شهید قاسم سلیمانی به روزهای بعد موکول کنید.

شهید سلیمانی سرلوحه کار خود را مهربانی و دوستی با مردم قرار داده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر