کد خبر: 1018735 A

سرود رسمی «آیین سلیمانی» به همت معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما تولید و از شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش می‌شود.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برنامه‌های مختلفی را تهیه و از شبکه‌های مختلف استانی و سراسری به مردم ایران هدیه کرده است. 

یکی از این تولیداتی که علاوه بر ضبط استودیویی و تولید نماهنگ با کیفیت بالا (Full HD) و در آیین اختتامیه یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید سلیمانی نیز به صورت زنده روی صحنه اجرا شد، سرود رسمی «آیین سلیمانی» است. 

این اثر در پنج فصل به روایت تاریخ انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد دفاع مقدس، کار بزرگ مدافعان حرم و شکست داعش، شهادت سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی و تشییع میلیونی پیکر این شهید بزرگوار و همرزمانش، خروش امت اسلامی در محکوم کردن این ترور ناجوانمردانه توسط آمریکا و دست نشانده‌های غربی و در نهایت رویش نسل جدید سلیمانی‌ها در ایران اسلامی می‌پردازد. 

آهنگسازی و تنظیم این اثر توسط محمدرضا چراغعلی و بر اساس سروده‌ای از دکتر اکرامی و استاد اسفندقه صورت گرفته و غلامرضا صنعتگر و ستار سهرابی هم خوانندگی آن را بر عهده داشته‌اند ضمن اینکه گروه کُر ۵۰ نفره شامل اقوام مختلف ایرانی با لباس‌های بومی و محلی و اقشار مختلف جامعه و نیروهایی از یگان‌های مختلف نظامی، انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش، مدافعان حرم، بسیج و نیروهای دریایی و هوایی در اجرای آن حضور داشتند. 

تصویربرداری نماهنگ مربوط به این اثر فاخر در موزه دفاع مقدس و یادمان شهدا در شهرهایی همچون اهواز به عنوان سرزمین مقاومت و ایثار صورت گرفته و نسخه‌ای ۶ دقیقه‌ای از این آن هم با تدوین مجدد از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش شده است ضمن اینکه با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی هم به صورت گسترده توزیع خواهد شد.

محمدرضا چراغعلی سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سرود رسمی آیین سلیمانی شبکه‌های مختلف تلویزیونی اختتامیه یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر