کد خبر: 1018321 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از حمایت بنیاد کرامت آستان قدس رضوی از هنرمندان صنایع‌دستی استان در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با معاونت صنایع‌دستی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمد تجری پنجشنبه ۱۱ دی‌ماه ۹۹ از برگزاری جلسه مشترک این اداره کل با حامد صادقی معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی و سیدحسین علوی دبیر کانون‌های خدمت رضوی گلستان در گرگان خبر داد و گفت: این نشست پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده فی‌مابین بنیاد کرامت آستان قدس رضوی و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین جلسه ویدیو کنفرانس مدیرکل صادرات وزارت میراث‌فرهنگی و معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی با مدیران‌کل و معاونین صنایع‌دستی استان‌ها و دبیران کانون‌های خدمت رضوی استان‌های سطح کشور برگزار شده است. 

او در ادامه خاطرنشان کرد: هدف این نشست ایجاد اشتغال جدید و پایداری اشتغال موجود، افزایش تولید محصولات صنایع‌دستی و تقویت این حوزه، تقویت گردشگری و افزایش سطح درآمد هنرمندان و صنعتگران محروم بود. 

تجری یادآور شد: استان گلستان یکی از هشت استان کشور است که به‌عنوان پایلوت برای برخورداری از حمایت‌های آستان قدس رضوی انتخاب شده است. 

او با اشاره به نتایج مذاکرات صورت‌گرفته در نشست با بنیاد کرامت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم‌نامه ۳۳ هنرمند منتخب صنایع‌دستی استان گلستان از حمایت تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود ۴ درصد بهره‌مند می‌شوند. 

IMG_۲۰۲۰۱۲۳۱_۲۲۰۵۱۲_۲۸۸

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: علاوه‌بر این با توجه به آسیب‌های وارده به حوزه صنایع‌دستی استان گلستان در دو سال اخیر با بروز سیل و همچنین شیوع کرونا ویروس، هنرمندان گلستانی از تسهیلات حمایتی بیشتری نسبت به سهم تعیین‌شده از سوی بنیاد کرامت برای هر استان برخوردار می‌شوند. 

او همچنین بیان کرد: در راستای حمایت و رونق فروش هنرمندان استان گلستان، محصولات تولیدی آن‌ها به‌عنوان هدایای غیرنقدی در آستان قدس رضوی استفاده خواهد شد. 

تجری با اشاره به این‌که آستان قدس برای حمایت از هنرمندان، نمایشگاه مستقلی از محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان در حرم رضوی راه‌اندازی می‌کند، خاطر نشان کرد: حمایت ویژه بنیاد کرامت آستان قدس رضوی شامل صنعت فرش استان گلستان نیز خواهد شد. 

او بیان کرد: در این جلسه مقرر شد طی تفاهم‌نامه‌ای کارکنان آستان قدس رضوی از ظرفیت‌های اقامتی هتل‌ها و بوم‌گردی‌های گلستان استفاده کنند.

آستان قدس رضوی استان گلستان درآمد صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری معاونت صنیع دستی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر