کد خبر: 1017026 A

کلیپ «شهادت از نگاه سردارسلیمانی» با هدف آگاهی، رشد تفکر اجتماعی ترویج مطالعه زندگی، ارزش‌ها ومعنویت‌های زندگی شهدا به همت خانه فرهنگ سلام در فضای مجازی منتشرمی شود.

به گزارش ایلنا، این کلیپ با برگزیده‌ای از سخنان پیر جبهه و نبرد سردار دل‌ها سپهبد سلیمانی با موضوع شهادت تهیه و در فضای مجازی منتشر می‌شود. او همواره می‌گفت: نکته نکته مهمی است عزیزان مشتاق؛ تا انسانی شهید نباشد به شهادت نمی‌رسد این شرط شهیدشدن است. اگر امروز بوی شهادت از کلام، رفتار، اخلاق فردی استشمام شد او حتما شهید خواهد شد. تمام شهدای ما این مشخصه‌ها را داشتند پیش از آنکه به شهادت برسند. 

در بخش دیگر این کلیپ سردار تاکید دارد: نمی‌شود پیش از علم آموختن عالم شویم چون شرط عالم شدن علم آموزی است همانطور که شرط شهید شدن؛ همانا شهید بودن است. 

شاید این کلام سردار تلنگری باشد در دل همه دوست داران اهل بیت (ع) زمانی که در دنیا به کسی ظلم نکنید، به زیردستان با عدالت و مهر رفتار کنید، صداقت، راستی، ایمان توشه راه دنیامان باشد مسیر شهادت برایمان روشن خواهد شد همان جمله که می‌گویند طول زندگی چندان مهم نیست بلکه عرض زندگی و ثمره آن مهم است. 

بازدید این کلیپ با دسترسی به نشانیhttps://www.aparat.com/v/VgY6e برای مخاطبان فراهم شده است. 

همچنین پادکستی باموضوع مسئولیت هاو اقدامات امنیتی سپهبد حاج قاسم سلیمانی با هدف ترویج فرهنگ جهاد، دفاع مقدس و تقویت جبهه مقاومت اسلامی به نشانی https://www.aparat.com/v/2jv9g در فضای مجازی به مناسبت سالروز شهادت سرداردل‌ها منتشرمی شود. 

فتوکلیپ «در وصف سپهبد ایرانی سردار دلها» به زندگی و فعالیت این شهید می‌پردازد. او سال ۱۳۳۵ در یک خانواده کارگری در روستای قنات ملک از توابع رابرکرمان چشم به جهان گشود. وی پس از پایان جنگ ایران و عراق به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شدکه از مرزهای شرقی ایران هدایت می‌شدند. سردار درسال ۱۳۸۹ از سوی رهبر معظم به درجه سرلشگری رسید و حضورش در صحنه مبارزه با داعش باعث شد مقام رهبری نشان نظامی ذوالفقار یعنی بالاترین نشان نظامی ایران را به او اهدا کند. 

سپهبد سلیمانی پس از عمری مجاهدت سرانجام توسط موشک‌های لیزری پهباد آمریکایی بامداد روز ۱۳ دی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

مشاهده این فتوکلیپ به نشانی https://www.aparat.com/v/yxAcw برای مخاطبان فراهم شده است.

فرهنگسرای گلستان شهید قاسم سلیمانی شهادت از نگاه سردار سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر