کد خبر: 1015397 A

رمان «خاطره هرجا که میری به یاد من باش» نوشته رضا صادقی از سوی موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمان «خاطره هرجا که میری به یاد من باش» نوشته رضا صادقی با عنوان فرعی «رمان رزم و عشق در سال‌های بحران در ناحیه کردنشین» از سوی موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شد.

صادقی در توضیح این رمان می‌گوید:

«همواره ترانه‌های آلبوم غریبه آقای فریدون آسرایی را روایتگر داستانی می‌دانستم، جابه‌جایی ترانه‌ها، این امکان را فراهم کرد برای اولین بار در ایران، رمانی بر اساس آهنگ‌های یک آلبوم خلق شود که قهرمان آن ستوان دوم وظیفه ارسلان کیانفر است که، برای خدمت سربازی به کردستان اعزام شده. او در حین خدمت و اجرای مأموریت‌های گوناگون، دلبسته دختر کردی به نام خاطره می‌شود؛ در حالی که پسردایی او افشین که عضو حزب دمکرات است؛ از قبل خاطرخواه او بوده. کشاکشی بین آن دو در می‌گیرد و خاطره که مجذوب شخصیت ارسلان شده، به افشین جواب رد می‌دهد. افشین به آسانی از رقابت کنار نمی‌رود و برای رسیدن به محبوب خود، به زور متوسل می‌شود.»

در فرازی از رمان می‌خوانیم:

«راننده نوار کاست را داخل ضبط گذاشت و آن را روشن کرد. خواننده با صدای دل‌نشینی می‌خواند:

خاطره هرجا که میری به یاد من باش

اون ور دنیا که میری به یاد من باش

کنار هر شقایقی، هرجا که دیدی عاشقی

به یاد من باش، به یاد من باش

ارسلان برای لحظه‌ای جا خورد. بیشتر دقت کرد؛ شعر خواننده، روایتگر حال او بود. نتوانست خودش را کنترل کند. اشک‌هایش جاری شد. برای آن که راننده متوجه نشود؛ صورتش را از پنجره بیرون برد. در لابه‌لای اشک‌ها، خاطره را دید که گاهی بر فراز ماشین، لحظه‌ای جلوی آن و گاهی بر روی ارتفاعات پرواز می‌کند و به او لبخند می‌زند.»

این رمان در ۱۹۹ صفحه و با عناوین فاصله‌ها، غریبه، گل هیاهو، خونه به خونه، بیا بریم، با من بمون و خاطره منتشر شده و با قیمت ۳۹ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

رمان معرفی کتاب رضا صادقی فریدون آسرایی موسسه نشر و تحقیقات ذکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر