کد خبر: 1015051 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه علت مسدود کردن در ورودی مجموعه تاریخی طاق بستان را نبود هماهنگی شهردار منطقه با شهرداری کرمانشاه عنوان کرد و گفت: شهردار از این موضوع اطلاعی نداشت و سریعا پس از اطلاع دستورات لازم را برای رفع مشکل ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، امید قادری (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه) درباره مسدود کردن در ورودی مجموعه تاریخی طاق بستان که روز گذشته توسط شهرداری انجام شد، گفت: این کار، اشتباهی از سوی شهرداری منطقه پنج بود و بدون هماهنگی با شهردار انجام شد که با تماس تلفنی بنده با اقای طلوعی شهردار کرمانشاه مرتفع شد.

او با اشاره به اینکه شهردار از موضوع اطلاعی نداشت، افزود: شهرداری منطقه پنج این حکم را به طور عام برای تمامی اماکن منطقه که جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ را پرداخت نکرده‌اند اجرا کرد و بدون هماهنگی و اطلاع در ورودی این مجموعه را که یک مکان عمومی و دولتی محسوب می‌شود، مسدود کرد. پس از  دستور شهردار سریعا سازه از جلوی درب ورودی طاق بستان برداشته شد.

قادری با بیان اینکه برای ملغی شدن حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ شکایت کرده‌ایم، گفت: این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح شده و در حال بررسی است و از آنجا که ما در مجموعه‌های خود اجازه ساخت و ساز داریم، به زودی رای نهایی به نفع میراث‌فرهنگی صادر می‌شود.

ساخت و ساز شهرداری گردشگری گردشگری و صنایع دستی شهردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر