کد خبر: 1013607 A

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد:

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه قطعا سی و نهمن دوره جشنواره فیلم فجر به شکل آنلاین برگزار نمی‌شود، گفت: مراقبت از سرقت نکردن آثار سینمایی داستانی کاری بسیار دشوار است و نمی‌توانستیم وارد چنین عرصه پر ریسکی شویم.

دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت، گفت: جشنواره فیلم فجر به شکل آنلاین برگزار نمی‌شود؛ چون سینمای داستانی تفاوت‌هایی با فیلم کوتاه و مستند دارد و مراقبت از سرقت نکردن آثار سینمایی داستانی کاری بسیار دشوار و پر ریسک است و طبیعتا نمی‌توانستیم وارد چنین عرصه پر ریسکی شویم.

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در سینمای مستند و کوتاه این ریسک خیلی پایین‌تر است و مدیران این اجازه را پیدا می‌کنند که این ریسک را انجام دهند. اما در سینمای داستانی که میانگین هزینه تولید برای هر فیلم حداقل ۵ میلیارد تومان است چنین ریسکی ممکن نیست.

او یادآور شد: البته شکل‌های جدیدی از ارائه فیلم در بستر آنلاین هم هست که مطلقا سرقتی در آن وجود نداشته باشد؛ مثل دوربین‌های وی‌آر. اما به خاطر هزینه‌هایش هنوز آن را تجربه نکرده‌ایم. ممکن است در آینده این اتفاق هم بتواند رخ دهد و وارد سینمای داستانی شود.

طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: اما در شرایط موجود فقط در سطح اول برای داوران جشنواره و در سطح دوم اگر شرایط بهتر شود برای اهالی رسانه و منتقدان سینمایی و ذی‌نفعان این صنف و در سطح سوم اگر شرایط به وضعیت ایمن برسد، برای عموم مخاطبان شرایط حضور در جشنواره را فراهم خواهیم کرد.

او پیش از این از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در زمان مقرر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه خبر داده بود.

کرونا آنلاین سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد سی و نهمین جشنواره فیلم فجر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر