کد خبر: 1013593 A

مستند «جهانی بنشسته در گوشه‌ای» زندگی استاد اکبر ثبوت را در قالب مجموعه «حکایت دل» از قاب شبکه چهار سیما به تصویر می‌کشد.

به گزارش ایلنا، مستند «جهانی بنشسته در گوشه‌ای» عنوان قسمت دیگری از مجموعه «حکایت دل» است که به معرفی استاد اکبرثبوت پژوهشگر، مورخ، نسخه‌شناس و فیلسوف و حکیم معاصر می‌پردازد. این مستند ۱ دی ماه مصادف با سالروز تولد ایشان، ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. 

یادآور می‌شود؛ استاد اکبر ثبوت یکی از پژوهشگران برجسته حوزه دین، تاریخ معاصر، ادبیات، فلسفه و عرفان است که سال‌ها از محضر بزرگان حوزه و دانشگاه چون علامه شیخ آقابزرگ تهرانی و علامه شعرانی بهره برده و پژوهش‌های ارزشمند بسیاری را در زمینه‌های جنبش‌های اجتماعی و فکری گذشته، پیوندهای فرهنگی ایران و شبه قاره، حافظ‌شناسی، صدراشناسی، تاریخ موسیقی، دفاع از معتقدات و فرهنگ شیعه، بررسی احوال و آثار عرفایی چون حسن بصری و حارث محاسبی و روزبهان بقلی، شرح حال و بررسی آثار و آرای استادانش (علامه شعرانی، محمدتقی آملی، مهدی الهی‌قمشه‌ای، محمود شهابی، مرتضی مطهری و…) مسائل حقوقی و سیاسی و اجتماعی به سرانجام رسانده است. 

«حکایت دل» به تهیه‌کنندگی علیرضا حسینی وکارگردانی بیژن شکرریز، مستندی از زندگینامه ها، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور است که دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ و سه شنبه ساعت ۱۴ از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

شبکه چهار سیما اکبر ثبوت حکایت دل مستند پرتره جهانی بنشسته در گوشه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر