کد خبر: 1012872 A

موزیک ویدیویِ «همنوازی قانون» با اجرای آیتاچ دوغان نوازنده اهل کشور ترکیه و امیرحسین مختاری نوازنده کشورمان منتشر شد.

به گزارش ایلنا،"آیتاچ دوغان" قانون نواز اهل کشور ترکیه در کنار امیرحسین مختاری نوازنده جوان ایرانی اجرایی داشته که در قالب موزیک ویدیوی «همنوازی قانون» منتشر شد.

این اثر به پیشنهاد مهدی خلف آهنگساز اهل کشور سوریه شکل گرفته است. ضبط این قطعه در ترکیه انجام شده و تنظیم و میکس و مسترینگِ آن توسط حاتم محسن در کشور مصر انجام شده است.

امیرحسین مختاری از نوازندگان جوان موسیقی ایران است که تلاش کرده تا تکنیک‌های نواختنِ ساز قانون در موسیقی ایران را ارتقا دهد. او برای این کار مطالعات بسیاری روی تکنیکِ نواختنِ این ساز در میان نوازندگانِ دیگر کشورها داشته است. همچنین با سفرهای متعدد به کشور ترکیه، تلاش کرده تا تکنیک‌های نوازندگانِ این کشور را یاد بگیرد و در نواختنِ قانون به کار ببرد.

این برای نخستین بار است که قانون نوازی از ایران در کنار آیتاچ دوغان همنوازی می‌کند.

آیتاچ دوغان نوازنده قانون و یکی از سه عضوِ گروه مشهور «تکسیم تریو» است. بسیاری او را اسطوره‌ی قانون نوازی می‌دانند. دوغان در حال حاضر، یکی از مشهورترین نوازندگانِ موسیقیِ شرق است که تکنیک‌ها و احساسِ خاصش در هنگام نواختن، او را از دیگر نوازندگانِ این ساز در سراسر جهان متمایز کرده است.

در ادامه می‌توانید موزیک ویدیوی «همنوازی قانون» را ببینید و بشنوید:

 

ترکیه قانون موسیقی وزارت ارشاد جوان دونوازی دفتر موسیقی نماهنگ موزیک ویدئو هم نوازی آیتاچ دوغان امیرحسین مختاری هم نوازی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر