کد خبر: 1012557 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان از ادامه فصل‌های کاوش باستان‌شناسی در تپه اشرف خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، فریدون اله‌یاری (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان) گفت: در تپه اشرف از سال ۱۳۸۹ آغاز و تا پائیز ۱۳۹۹ تعداد هفت فصل کاوش انجام شده است.

او با اشاره به اهمیت کاوش‌های باستان‌شناسی در این تپه تاریخی، افزود: تپه تاریخی اشرف جزو معدود مناطق باستانی در داخل شهر اصفهان است که ادامه کاوش در آن می‌تواند به کشف پیشینه رمزآلود این شهر تاریخی منجر شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان تأکید کرد: با ادامه کاوش‌ها در این تپه تاریخی موفق شدیم تا پیشینه تاریخی اصفهان را به‌صورت علمی تا دوران اشکانی و سپس هخامنشی اثبات کرده و به این ترتیب پیشینه تاریخی اصفهان تا حدود سه هزار سال قبل به صورت علمی اثبات شد.

او اضافه کرد: در خصوص پیشینه تاریخی اصفهان به شدت با کمبود منابع علمی مواجه هستیم، لذا درصدد هستیم تا با جذب اعتبارات مالی، ادامه فصل‌های کاوش باستان‌شناسی را در این تپه تاریخی برای سال ۱۴۰۰ فراهم کنیم.

 اله‌یاری یادآور شد:‌ این مجموعه باستانی که هفت هکتار وسعت دارد طی سال‌های گذشته توسط این اداره‌کل تملک شد، همچنین شهرداری استان نیز در سال‌های گذشته تلاش‌های خوبی را در راستای سامان‌دهی بافت اطراف این مجموعه باستانی انجام داده است.

اصفهان باستان شناسی باستانی گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر