کد خبر: 1011482 A

مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از پایان تولید پوئم سمفونی «سرباز» در آستانه سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و برنامه‌ریزی برای یک اثر جدید دیگر خبر داد.

به گزارش ایلنا، مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی یک منظومه صوتی یا پوئم سمفونی به نام «سرباز» را منتشر می‌کند.

این پروژه‌ با آهنگسازی آرمان مهربان به پایان رسیده و برای انتشار مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. 

امیرحسین سمیعی (مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) گفت: در کنار برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری، مدیریت موسیقی این سازمان قرار است یک منظومه صوتی یا پوئم سمفونی به نام «سرباز» را منتشر کند، محصولی که با مشارکت صدا و سیما مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. 

سمیعی در پاسخ به این پرسش که چه شد سازمان فرهنگی هنری تصمیم به ساخت پوئم سمفونی سرباز گرفت افزود: با توجه به نزدیک بودن اولین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و رشادت‌ها و خدمات ارزشمند این شهید گرانقدر به اهداف والای کشور عزیزمان ایران، ساخت منظومه صوتی یا «پوئم سمفونی سرباز» در دستور کار قرار گرفت. پوئم سمفونی قطعه‌ای از موسیقی ارکسترال است که معمولاً در یک موومان ساخته می‌شود و محتوای یک شعر، داستان کوتاه، رمان، نقاشی، منظره، چشم‌انداز یا هر منبع الهام دیگری غیر از موسیقی را، ترسیم یا توصیف می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه تاکنون چه بخش‌هایی از کار انجام شده و در چه زمانی آماده انتشار خواهد بود؟ تصریح کرد: پوئم سمفونی سرباز یک اثر مشارکتی است که با مشارکت مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال تولید است. ساخت این اثر حدود سه ماه به طول انجامید و اینک به پایان رسیده است. همچنین پارتیتورهای قطعات برای ضبط اثر به واحد موسیقی سازمان صدا و سیما تحویل شده است که توسط ارکستر بزرگ و گروه کر این سازمان ضبط خواهد شد. 

مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره اینکه چه کسانی در ساخت این اثر هنری فعالیت می‌کنند اظهار داشت: این اثر با آهنگسازی آرمان مهربان بر اساس اشعاری از علی محمد مودب تولید خواهد شد. کل اثر شامل ۵ بخش مختلف خواهد بود که این بخش‌ها ضمن وحدت در یک اثر کامل، هریک استقلال موسیقایی خود را نیز دارند و به تنهایی نیز صاحب شخصیتی مستقل هستند. 

سمیعی در پاسخ به این پرسش که به جز پوئم سمفونی سرباز تولیدات دیگری در دست اقدام دارید یا خیر افزود: بله؛ چندین اثر در دست اجرا هست که یکی از شاخص‌ترین آن‌ها «پوئم سمفونی» راه روشن است که در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب (گام دوم) ساخته می‌شود.

رمان شهرداری تهران موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سازمان فرهنگی هنری برنامه ریزی پوئم سمفونی سرباز سالروز شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر