کد خبر: 1011150 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مهاباد از اهدای یک خمره بزرگ قدیمی متعلق به دوره اسلامی به موزه مردم‌شناسی این شهرستان خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، عبیدالله سرخابی (رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مهاباد) اظهار کرد: علاوه بر این خمره یک سنگ پاشنه نیز توسط مجید دباغچی مکری به موزه مهاباد اهدا شده است.

او افزود: این فرد هدفش از از این عمل خیرخواهانه را حفاظت از مواریث فرهنگی و حرکتی نمادین در مقابله با اعمال ضدفرهنگی مخربان و متجاوزان به میراث فرهنگی و یادگارهای تاریخی اعلام کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مهاباد گفت: همه دوستداران میراث‌فرهنگی می‌توانند در صورت تمایل اشیای قدیمی خود را به این موزه اهدا کنند تا با نام خود در موزه مردم‌شناسی مهاباد به نمایش گذاشته شود.

حمام میرزارسول که به موزه مردمشناسی تبدیل شده یکی از اماکن تاریخی مهاباد و از جمله بناهای اواخر دوره صفویه و اوایل دوره قاجاریه است که به دلیل شیوه خاص معماری، تزیین داخلی و خارجی و آجرنماهای زیبای آن از اهمیت تاریخی زیادی در منطقه برخوردار بوده و مورد استقبال گردشگران قرار گرفته ‌است.

گردشگری گردشگری و صنایع دستی معماری موزه مهاباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر