کد خبر: 1010268 A

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، مستند اسکاری «کارخانه آمریکایی» را نمایش می‌دهد.

به گزارش ایلنا، هفتمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «آمریکن فکتوری» (کارخانه آمریکایی) به کارگردانی استفن بوگنار و جولیا ریچرت از شبکه مستند پخش خواهد شد. 

این فیلم مستند روایتی متفاوت از یک کارخانه تعطیل‌شده آمریکایی است که توسط چینی‌ها احیا می‌شود. داستان فیلم درباره یک میلیاردر چینی به نام «کائو دوانگ» است که در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی، یکی از کارخانه‌های تعطیل شده جنرال موتورز را خریداری کرده تا بتواند کمپانی بزرگ ساخت شیشه اتومبیل به نام «فویائو» را تاسیس کند. این مستند با نگاهی متفاوت به رقابت تجاری بین آمریکا و چین می‌پردازد. 

مستند کارخانه آمریکایی در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و نتفلیکس پخش بین‌المللی آن را عهده‌دار بود. این فیلم در نود و دومین دوره جوایز اسکار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند شد. 

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور کمیل سوهانی و وحید فرجی، از مستندسازان کشور برگزار خواهد شد و موضوع این فیلم مستند مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه ۲۵ آذر ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۶ آذر ساعت ۹ و جمعه ۲۸ آذر ساعت ۱۴ است. 

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با دکوری جدید و آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

شبکه مستند سیما به اضافه مستند کارخانه آمریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر