کد خبر: 1006850 A

گرنت پژوهشی خیام نیشابوری به اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اعطا می‌شود.

به گزارش ایلنا، موسسه فرهنگی آوای هوشمند سخن (ترجمیک) که در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته پارک علم و فناوری دانشگاه شریف مستقر است، گرنت پژوهشی خیام نیشابوری را به اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اعطا می‌کند.

کلید دسترسی به دانش روز جهان برای پژوهش و تحقیق ترجمه آن علم و دانش است. به عبارتی ترجمه از زبانی به زبان دیگر احتمالا پیچیده‌ترین فعالیت و دشوارترین بازی فکری است که تاکنون تکامل عالم هستی تولید کرده است.

در دو دهه اخیر تلاش زیادی در زمینه رونق پژوهش و دانش در کشور انجام شده است و خوشبختانه توانسته‌ایم به کمک تلاش محققان دانشگاه‌های سراسر کشور، به رتبه ۱۵ جهان از نظر تولید علم (رده‌بندی اسکوپوس سال ۲۰۱۹) برسیم.

مسلما یکی از نکات ضروری برای گسترش دانش و پژوهش، تدوین و انتشار مقالات و مستندات علمی است. در همین راستا، موسسه فرهنگی آوای هوشمند سخن (ترجمیک) که در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته پارک علم و فناوری دانشگاه شریف مستقر است، گرنت پژوهشی خیام نیشابوری را به اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اعطا می‌کند.

افراد واجد شرایط استفاده از این اعتبار پژوهشی می‌توانند به مدت ۱۵ ماه (از ابتدای دی ۹۹ تا انتهای اسفند ۱۴۰۰) از تسهیلات مالی در برون‌سپاری ترجمه و ویرایش مستندات علمی و مقالات خود برخوردار شوند.

در این دوره از اهدای گرنت پژوهشی خیام نیشابوری، به واجدین شرایط از میان اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، حمایت پژوهشی به عمل می‌آید. این عزیزان می‌توانند در بازه ۱ دی ۱۳۹۹ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مطابق جزئیات جدول زیر از این حمایت برخوردار شوند.

متقاضیان استفاده از این تسهیلات، می‌بایست از ۱۶ تا ۲۵ آذر (مصادف با روز دانشجو تا روز پژوهش)، با مراجعه به سایت ترجمیک به نشانی https://tarjomic.com/grant برای برخورداری از این گرنت ثبت‌نام کنند.

WhatsApp Image 2020-12-07 at 12.21.28 PM

تحصیلات تکمیلی جهان رشد عضو هیئت علمی دانشگاه علم و دانش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر