سرخط خبرها:
کد خبر: 1005152 A

سینماگران از انتشار فراخوان فجر۳۹ می‌گویند؛

پس از انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر که روز گذشته اتفاق افتاد، گمانه‌زنی‌های بسیاری پیرامون برگزاری جشنواره در میان سینماگران مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی اعلام فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، هاتف علیمردانی (کارگردان سینما) درگفتگویی کوتاه عنوان کرد: نباید چراغ جشنواره فیلم فجر خاموش شود و به نظرم تولیدات به اندازه‌ای هستند که بتوان جشنواره امسال را برگزار کرد. 

علیمردانی عنوان کرد: من به عنوان یک کارگردان دوسال برای فیلم خودم کار کردم و اگر یک‌سال دیگر نیز جشنواره به تعویق بیافتد، با توجه به انبوه تولیدات مشکل‌های جدی‌تری پیش خواهد آمد. 

او با اشاره به این که حیف است که تنها جشنواره جدی سینمای ایران را نادیده بگیریم، ادامه داد: باتوجه به شرایط فعلی می‌توان با یکسری پروتکل‌ها و بر اساس شکل جدید برگزاری جشنواره‌ها این جشنواره را نیز برپا کرد. 

جواد نوروزبیگی (تهیه‌کننده سینما) نیز در گفتگویی کوتاه در خصوص برگزاری سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر گفت: تمام جشنواره‌های دنیا در این شرایط پاندمی در حال برگزاری هستند و تمام پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کرده‌اند. بی‌شک دست‌اندرکاران جشنواره فیلم فجر نیز پیش‌بینی‌هایی در خصوص شرایط کرونایی داشته‌اند تا با رعایت پروتکل‌ها بتوانند جشنواره را برگزار کنند. 

او ادامه داد: امسال تولیدات به اندازه کافی وجود دارد که بتوان جشنواره را برگزار کرد، با شیوه‌ای که امنیت کامل وجود داشته باشد و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، می‌توان جشنواره سی و نهم را برگزار کرد. 

نوروزبیگی با اشاره به این که حتی اگر پروتکل‌ها اجازه بدهد، مخاطبان را هم می‌توانیم در جشنواره داشته باشیم، عنوان کرد: سال‌های قبل یک تعداد سالن سینما را مشخص می‌کردند و برای جشنواره امسال می‌توانند با تعداد مخاطب محدود برای هر سینما شرایطی را فراهم کنند که جشنواره برپا شود. 

روح‌الله برادری (تهیه کننده سینما) در خصوص برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: شیوه برگزاری جشنواره مثل سال‌های پیش صحیح نیست که برگزار شود و به صلاح هیچکس نیست، اما با این موضوع که اصل این جشنواره برگزار نشود مشکل دارم. 

او ادامه داد: در یک سالن سینما نمی‌توان آنطور که باید شرایط را برای رعایت پروتکل‌ها فراهم کرد؛ اما برگزاری به شیوه‌های دیگر امکان‌پذیر است. 

او گفت: ناخودآگاه در شرایطی که مردم بخواهند در سینما حضور داشته باشند نمی‌توان تمام پروتکل‌ها را آنطور که باید و شاید رعایت کرد اما شیوه‌های جدید و استفاده از ظرفیت مجازی برای ارتباط مردم با جشنواره می‌تواند شیوه‌های کارآمدی برای اجرای این دوره جشنواره باشد. 

جواد نوروزبیگی هاتف علیمردانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر روح‌الله برادری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر