کد خبر: 1004608 A

دبیر هنری جشنواره موسیقی کیش گفت: اختتامیه سومین دوره این جشنواره اسفند ماه ۱۳۹۹ همزمان با میلاد امیرالمومنین (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، دبیر هنری جشنواره موسیقی کیش با بیان اینکه اختتامیه سومین دوره این جشنواره اسفند ماه ۱۳۹۹ همزمان با میلاد امیرالمومنین (ع) برگزار می‌شود، گفت: گروه‌های منتخب حرکات آیینی درمرحله نیمه نهایی توسط هیات انتخاب برگزیده شدند. 

حمید هادی با اعلام این خبر افزود: پس از اعلام رسمی فراخوان عمومی درمرداد ماه ۱۳۹۹ و ارسال آثار به دبیرخانه و نیز اعلام برخی گروه‌های منتخب توسط تیم محققین و پژوهشگران بر اساس اهداف جشنواره در مهلت تعیین شده، گروه‌ها آثار و مستندات خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمودند. 

دبیر هنری سومین جشنواره موسیقی کیش ادامه داد: از مجموع کل آثار رسیده و منطبق با سیاست‌های جشنواره مندرج در فراخوان، درمجموع ۳۸ اثر منتخب در مرحله نیمه نهایی برگزیده و از بین آن‌ها ۸ گروه برتر به مرحله نهایی راه خواهند یافت. 

وی با تاکید برموسیقی و فرم در این جشنواره اظهارداشت: تکنیک انتقال حرکات، هماهنگی و نظم دراجرای گروهی، توجه به اصالت و خلاقیت در حرکات آیینی، بازخورد وقار اجرا و عواطف مخاطب و رعایت الگوی جشنواره ملاک‌های اصلی ارزیابی این دوره از جشنواره هستند. 

حمید هادی در ادامه افزود: گروه‌های میسان از خوزستان، هیرون و دیار از بوشهر، هامون، رقص شمشیر و دوچایی سراوان از سیستان و بلوچستان، فاروق کیانی و سرو خراسان، ژنده پیل، ورشرنگ خواف از خراسان رضوی، سلم آبادی، نوای لوت از خراسان جنوبی، ایگیدلر و جوانان از اردبیل، اوخسار، ایل مسی و سابلاغ، هه لپه رکن مهاباد از آذربایجان شرقی و غربی، بزیم بزچلو و هالای ایل شاهسون از استان مرکزی، لیوای هرمز، آنامیس و زاروگه هرمز از هرمزگان، رقص کردی و شنه شاهو سنندج از کردستان، آیینی کرمانشاه از کرمانشاه، نغمه‌های شاه جهان، چیکسای کرمانجی و ژیار از خراسان شمالی، آیینی رخ، جهان بین، سیمای باراز از چهارمحال و بختیاری، کاسیو از لرستان، دیلمون از گیلان، کایر، آوای تبری، زندگی و سیوتیکا از مازندران و نوای صحرا از گلستان گروه‌های منتخب حاضر در نیمه نهایی این جشنواره را تشکیل می‌دهند که هشت گروه برگزیده همزمان با میلاد امیرالمومنین (ع) اعلام شده و تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره را به خود اختصاص خواهند داد.

IMG_۲۰۲۰۱۲۰۲_۱۰۵۴۵۸_۳۳۸

 

موسیقی اختتامیه خانه موسیقی دفتر موسیقی دبیر هنری وزارت ا رشاد حمید هادی سومین جشنواره موسیقی کیش ولادت امیرالمونین (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر