کد خبر: 1004597 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: پروژه بازپیرایی مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی - ارگ کهن‌دژ تابران توس به عنوان محور گردشگری تاریخی و فرهنگی آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل مکرمی‌فر (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی) افزود: ارگ کهن‌دژ واقع در نزدیکی آرامگاه فردوسی است که مسیر دسترسی به این اثر تاریخی به‌عنوان یک مسیر گردشگری با تائید شورای فنی میراث فنی استان در تیرماه سال جاری با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد آغاز شد.

او ادامه داد: این پروژه شامل مسیر دسترسی پیاده به طول ۹۲۰ متر از جلوخان آرامگاه فردوسی به ارگ کهن‌دژ تابران توس است که با رعایت ملاحظات و اصول حفاظت و مرمت ابنیه تاریخی طراحی و اجرا شده است.

مکرمی‌فر اظهار کرد: پروژه طبق برنامه زمان‌بندی طی ۱۴۰ روز آماده بهره‌برداری شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی یادآور شد: این پروژه در ادامه همکاری‌های چندجانبه شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و میراث‌فرهنگی و حمایت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهر تاریخی توس بوده است.

او با قدرانی از توجه ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد در دوره پنجم گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری شهر تاریخی توس و آرامگاه فردوسی موردتوجه ویژه و بی‌سابقه‌ای قرارگرفته است.

مکرمی‌فر گفت: همکاری‌های شهرداری و میراث‌فرهنگی برای حفاظت از شهر تاریخی توس به‌عنوان یک نماد تاریخی و هویتی ایران همچنان تداوم خواهد داشت و در آینده نیز شاهد پروژه‌های دیگری خواهیم بود.

شهر تاریخی توس فعلی در ۲۴ کیلومتری مشهد قرار دارد.

ایران خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر