کد خبر: 1004479 A

شامگاه سه‌شنبه احسان علیخانی به همراه چهار داور مسابقه «عصر جدید» در یک گفتگوی زنده در فضای مجازی پیرامون تمامی حواشی این مسابقه و توقف آن سخن گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احسان علیخانی در گفتگوی زنده اینترنتی خود با اشاره به مشکلات پیش آمده در ادامه تولید مسابقه «عصر جدید» توضیحاتی درباره ادامه روند ساخت آن ارائه کرد.

همچنین آریا عظیمی‌نژاد، امین حیایی، رؤیا نونهالی و بشیر حسینی داوران برنامه «عصر جدید» نیز در قالب ارتباط تصویری، روی خط آمدند و با احسان علیخانی گفتگو کردند.

برخی هنوز به کرونا باور ندارند

علیخانی در ابتدا با اشاره به شرایط سخت کرونا و عزادار شدن برخی از مردم در پی ابتلاء به این بیماری بیان کرد: ما قرار بود آبان برگردیم و توضیح خواهم داد که چرا پروژه متوقف شده است. ما هم مثل خیلی از صنوف و مشاغل دیگر درگیر این ماجرا هستیم که به مرور درباره‌اش توضیح خواهم داد. 

مجری «عصر جدید» تصریح کرد: برخی هنوز به کرونا باور ندارند و این شگفت‌آور است چون ماجرای عجیبی است و آن‌ها که اهل تفکر هستند متوجه هستند که با یک اتفاق جهانی، رو به رو هستیم که به دلایلی کنترل هم نشد.

در ادامه احسان علیخانی طی ارتباط تصویری با آریا عظیمی‌نژاد بیان کرد که دلیل لایو امشب این بود که عصر جدید چه شد و عظیمی‌نژاد گفت: نگرانی من  بیشتر به خاطر تو به عنوان تهیه‌کننده است. چون مدیریت و تحمل هزینه‌های ساخت این برنامه از لوکیشن و دستمزد عوامل تا مسائل دیگر کار سختی است و اگر جای تو بودم سکته می‌کردم. 

ماجرای تعدیل نیرو در عصر جدید

علیخانی در ادامه پرسید به نظرت با این شرایط می‌توانستیم برنامه را ضبط کنیم؟ که عظیمی‌نژاد گفت: نمی‌توانستیم چون خود ما بدون تماشاگر حدود ۳۰۰ نفر هستیم. و این شرایط را سخت می‌کند و یادم هست وقتی عده‌ای را تعدیل کردیم باز هم حدود ۲۰۰ نفر شدیم. 

مجری عصر جدید در ادامه توضیح داد: نود درصد از شرکت‌کننده‌ها از شهرهای دیگر هستند آن‌ها هم خانواده دارند و گروه‌های پر تعداد هستند. مثلاً گروهی داریم که ۶۰ نفر هستند دو روز باید به تهران بیایند تمرین کنند. ممکن است پدر و مادرهای شأن درگیر باشند. 

وی اضافه کرد: الان خیلی از شوهای تلویزیونی یا فیلم و سریال‌ها هستند که در حال کار هستند اما شاید گروه‌های کوچکی برای تولید دارند ولی ما اگر  بخواهیم ضبط کنیم با یک گروه ۵۰ نفره یک کار پر ریسک است. 

امین حیایی دیگر داور عصر جدید در سخنان کوتاهی گفت: فکر می‌کنم تنها راه همین است که صبوری کنیم و منتظر بمانیم تا واکسن واقعی بیاید. 

تهیه‌کننده «عصر جدید» در ادامه درباره اینکه چرا در آبان ماه امسال ضبط «عصر جدید» انجام نشده است توضیح داد: برای من به عنوان تهیه‌کننده بهترین کار بود که کار را تولید کنیم چون ما از مهر ۹۸ برنامه را شروع کردیم و ۱۸ ماه طول کشیده و نمی‌دانیم کی تمام می‌شود خدا کمک کند تا نوروز ۱۴۰۰ به پایان برسد. 

وی ادامه داد: به ویژه که مشکلاتی داریم که کمرشکن است، از هزینه‌های کلان در فضای تولید گرفته تا دیگر هزینه‌ها و اجاره و… دلیل ما برای اینکه نتوانستیم برنامه را در آبان ضبط کنیم این بود که شرکت‌کننده‌های انفرادی و گروهی داشتیم و شرایط برای حضورشان مساعد نبود. امیدواریم شرایط بهتر شود و بتوانیم در زمستان این کار را انجام دهیم. 

علیخانی یادآور شد: نود درصد شرکت‌کننده‌ها شهرستانی هستند و باید به تهران می‌آمدند در شرایطی که نمی‌توانند ماسک بزنند تمرین می‌کردند، خانواده‌هایشان درگیر بودند، منع تردد بود و مشکلات زیادی داشتیم وگرنه ما هم دوست داریم کار را عاشقانه شروع کنیم و امیدوارم زودتر آغاز شود. 

وی در ادامه گفت: اگر شرایط مهیا باشد در دی ماه ضبط ادامه این فصل را شروع می‌کنیم وگرنه در بهمن یا اسفند ضبط اصلی را شروع می‌کنیم

علیخانی در ادامه با بشیر حسینی دیگر داور عصر جدید گفتگو کرد. حسینی درباره وضعیت این روزهای خود و اطرافیانش عنوان کرد: من هم مثل دیگران هم در اطرافم بارها دچار کرونا شدند و هم عزادار شدند. به طور مثال پدر و مادر خود من دو بار مبتلا به کرونا شده‌اند که نگران هم شدیم. 

وی در ادامه به مرگ‌های غریبانه و بدون مراسم اشاره کرد و این قرنطینه را زمانی برای خلوت دانست و گفت: خدا خواست یک بار دیگر به ما فرصت بدهد تا در خود بازنگری کرده و با خود خلوت کنیم. باید پیام‌های بزرگ‌تری را دریافت کنیم از جمله اینکه انسان نباید به خودش مطمئن شود. 

مجری عصر جدید در ادامه و قبل از گفتگو با رویا نونهالی از ضبط یک برنامه بدون حضور شرکت کنندگان «عصر جدید» خبر داد و گفت: از اوایل هفته بعد ضبط کاری را شروع می‌کنیم که طی آن ۸ تا ۱۰ کلاکت تولیدی را در استودیو برنامه انجام می‌دهیم که شرکت‌کننده‌ها در آن نیستند. 

وی درباره این برنامه توضیح داد: در این برنامه من و داوران هستیم و فکر می‌کنم در دی ماه پخش شود. 

علیخانی در ادامه درباره ضبط کلاکت‌های تولیدی هم یادآور شد: ما این کار را شروع کرده‌ایم که کارویژه‌ای با حضور داوران خواهد بود. 

علیخانی در بخش بعدی با نونهالی گفتگو کرد که نونهالی در این بخش گفت: من با اینکه به شکل تقریباً افراطی مراقب بودم اما مبتلا شدم و بعد از آن قرنطینه را هم پشت سر گذاشتم و تست منفی را هم دریافت کردم. 

سه مرحله توقف می‌تواند کاری را نابود کند

وی ادامه داد: من سر کار می‌روم و خیلی‌ها این روزها سر کار هستند اما ضبط «عصر جدید» کاری پرمخاطره است. 

علیخانی هم به شرایط سخت بازیگران اشاره و بیان کرد: متاسفانه در این شرایط بازیگرانی را از دست داده‌ایم چون نمی‌توانند مقابل دوربین ماسک بزنند و باید بازی کنند. بازیگری جزو مشاغل پرخطر است. 

وی در پاسخ نونهالی درباره وضعیت برنامه نیز در توضیح دوباره تاکید کرد: ما هم مثل خیلی از مشاغل منتظر هستیم. مثل تئاتری‌ها که ضربه سختی خوردند. شبکه تا الان صبوری کرده و بچه‌ها همدلی کرده‌اند. ما دو مرحله توقف داشته‌ایم و این سومین مرحله است که اینها می‌تواند کاری را به نابودی بکشاند و من امیدوارم درنهایت تا تحویل سال بتوانیم فینال کار را برگزار کنیم. 

احسان علیخانی در پایان در گفتگو با ایمان قیاسی از برنامه جدید پرسید که توضیح داد: این برنامه مدلی از همان «هشتگ عصر جدید» است که شرکت‌کننده‌ها حضور ندارند، بلکه خود شما (علیخانی) و داوران در آن حضور خواهید داشت.

امین حیایی احسان علیخانی آریا عظیمی‌نژاد رویا نونهالی عصر جدید سیدبشیر حسینی ایمان قیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر