کد خبر: 1003670 A

صالحی تاکید کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کرونا را یک مساله اجتماعی عنوان کرد که می‌توان از طریق افکار عمومی و اجتماعی مدیریت کرده و پیش بُرد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی امروز دوشنبه در حاشیه نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا، رسانه‌های کشور نیز سهم قابل توجهی در اطلاع رسانی، اقناع و هم در مشارکت وسیع اجتماعی داشته و دارند. 

وی با اشاره به جزئیات نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا، گفت: در نشست امروز علاوه بر مروری بر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و کارکردهای کمیته اطلاع رسانی، تاکید بر این بود که چگونه می‌شود نقش اطلاع‌رسانی و اقناع اجتماعی را در مسیر آینده تقویت و تکمیل کرد. 

صالحی همچنین با بیان این که رسانه‌ها در ادامه راه سهم بسیار مهمی را می‌توانند در اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی جلوگیری و مقابله با ادامه شیوع کرونا ایفا کنند، خاطرنشان کرد: کرونا یک مساله اجتماعی است که از طریق افکار عمومی و اجتماعی می‌توان مدیریت کرده و پیش بُرد. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هم اکنون در شرایط خاصی هستیم که هم درگیر بیماری کرونا و هم مقایسه‌های کشور با فضاهای بیرونی وجود دارد، تصریح کرد: باید توانمندی فرهنگ و قدرت ملی خود را از طریق مقابله با این ویروس نشان دهیم. 

وی ادامه داد: شرایطی که در هفته گذشته و این هفته داشتیم نشان‌دهنده این است که مردم وقتی به نقطه‌ای می‌رسند که حس کنند این مشارکت ضرورت دارد همراهی حداکثری را داشته و همراه همگام می‌شوند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه از تلاش‌ها و زحمات رسانه‌ها در انعکاس و اطلاع‌رسانی اخبار کرونا و پیرامون آن از ابتدا تاکنون تشکر و قدردانی کرد. 

گفتنی است، با شیوع کرونا در ایران، در خارج از کشور جریان رسان‌ای علیه کشورمان ایجاد شد که فضای ابهام و تهدید را تقویت می‌کرد از این رو معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این جو و فضا وارد میدان مقابله با کرونا شد. 

دوم بهمن سال ۹۸ جلسه‌ای با رسانه‌ها برگزار و آن‌ها توجیه شدند. بلافاصله کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر و اتاق خبر ۲۴ساعته برای این کار تشکیل داد که حجم گسترده‌ای از اطلاعات در آن منعکس و به گردش درآمد. 

در اتاق خبر با تاکید بر توجه به مرجع اطلاعات، مقابله با شایعات، واگذار کردن کار به رسانه و هدایت رسانه‌ای (اقناع و مشارکت مردم در مقابله با کرونا) عمل تاکنون با موفقیت انجام و همچنان با جدیت ادامه دارد. 

با گذشت حدود ۱۰ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، جریان تولید محتوا به صورت ۲۴ساعته در این اتاق در حال کنشگری و واکنش‌گری است. 

اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا هر چند روز در یکی از دستگاههای اجرایی عضو تشکیل جلسه داده و پیرامون مسائل مختلف به ویژه موضوع کرونا به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. و در نهایت تصمیماتی به تصویب می‌رسانند. نشست امروز اعضای این ستاد امروز در وزارت کشور برگزار شد. این ستاد همچنین در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکیل جلسه داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کرونا سیدعباس صالحی شیوع کرونا ستاد ملی مبارزه با کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر