کد خبر: 986762 A

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس:

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس گفت: برای موفقیت در هر بنگاه اقتصادی و کسب و کار در جامعه باید به معیار اخلاقی صبر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، صلاح الدین ایزدفر در جلسه کمیسیون اخلاق کسب و کار که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: در حال حاضر ما در جامعه شتاب زده ای زندگی می کنیم که آستانه صبر و تحمل بیشتر مردم بسیار کم شده است در صورتی که موفقیت به ویژه در عرصه اقتصادی یک شبه به وجود نمی آید.

وی افزود: صبر یک مهارت مهم در حوزه اقتصاد است و فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کاری که به این مهارت دسترسی دارند می توانند با کمترین آسیب از گذرگاه های سخت اقتصادی عبور کنند.

ایزدفر اظهارداشت: در برخی از مواقع شکست جزیی از پروسه موفقیت است و این درحالی است که کسب مهارت صبر برای هر مدیر یا صاحب کسب و کاری لازم است و آن صبر و تحمل مسیر موفقیت را برای آن کسب و کار هموار می کند.

وی با بیان اینکه ویژگی های اخلاق در کسب و کار می تواند تنظیم کننده روابط میان انسان ها و به ویژه کسب و کار و مشتری باشد اضافه کرد: در مدیریت نیز این ساز و کار درونی بدون آنکه نیاز به اهرم های بیرونی داشته باشد قادر است عملکردهای اخلاقی را به وجود آورد.

در ادامه این جلسه محمد حسین پورهادی عضو اتاق بازرگانی فارس به ارائه مطلب با عنوان"سواد نو، شرط بقا" پرداخت.

وی افزود: امروزه دانش و اطلاعات بازوان و مولفه قدرت هستند و لزوم فراگیری اطلاعات و دانش به روز از اهمیت زیادی برخوردار است.

پورهادی با مقایسه مراحل واردات کالا در سال 96 و ماقبل آن و سال 97 و مابعد آن ادامه داد: در سال 96 و ماقبل آن، ثبت سفارش ظرف 5 دقیقه، حواله ارز از طریق صرافی ظرف 3 روز تا یک هفته، حمل کالا و ترخیص ظرف 15 تا 30 روز انجام میگرفت. بنابراین کل پروسه 15 تا 40 روز به طول می‌انجامید.

اخلاق اقتصاد جامعه کسب و کار بنگاه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر