سرخط خبرها:
کد خبر: 986433 A

استاندار فارس مطرح کرد:

استاندار فارس با تاکید بر اثرگذاری این پروژه، بیان کرد: هماهنگی بین سازمانی در اجرای چنین پروژه هایی متاثر از دلبستگی مسئولان به شهروندان و پیشرفت شهر است و موجب ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم می شود.

به‌گزارش ایلنا، عنایت الله رحیمی در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور با بیان اینکه انسان‌محوری به معنای این است که شهر را به عنوان یک سیستم و موجود زنده در نظر بگیریم، عنوان کرد: در این دیدگاه همه نیازهای یک شهر از جمله خیابان‌ها، تقاطع‌ها ، فضای سبز، امور فرهنگی و... در کنار هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بی تردید توجه یک جانبه به پیشرفت بعضی نیازها و رها کردن سایر آنها مشکلات زیادی در پی دارد؛ بنابراین مدیریت شهری مبتنی بر علم به همه وجوه توجه می‌کند.

استاندار فارس با اشاره به آشنایی خود با مشکلات کمربندی شیراز و شهرک‌های منتهی به آن اظهار کرد: در یک دهه گذشته شاهد رفع بسیاری از این مشکلات و به طورکلی توسعه و پیشرفت عمرانی در شهر شیراز بوده‌ایم.

رحیمی با تاکید بر اینکه دولت در سال‌های گذشته میلیاردها تومان اعتبار به رفع مشکلات کمربندی شیراز اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: سه تقاطع عدالت، وحدت و خلیج فارس طی سال های ۸۸ تا ۹۵ با اعتبارات دولتی و تملک های صورت گرفته از سوی شهرداری احداث شده است.

وی همچنین به کلنگ زنی تقاطع مهدی آباد با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان در سال جاری اشاره کرد و گفت: این تقاطع از جمله تعهدات راه و شهرسازی در کمربندی شیراز است که امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز در اسرع وقت به نتیجه برسد.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: در زمان تهیه طرح تفصیلی شهر شیراز بخش درخور توجهی از هزینه های مورد نیاز در کمربندی به عهده شهرداری گذاشته شده است. رحیمی با تاکید بر اینکه نیازهای یک شهر همواره در حال تغییر است، اظهار کرد: دیدگاه مدیریت شهری برای رفع این نیازها باید پویا و دینامیک باشد.

ارائه خدمات ارزنده به مردم توسط مدیریت شهری

 استاندار فارس بیان کرد: مدیریت شهری هم اکنون خدمات ارزنده ارائه می دهد به گونه ای که پروژه بزرگ خط دو مترو هم اکنون در حال اجرا است و با تلاش شهرداری و کمک مدیریت ارشد استان در طول عمر این دولت به انجام خواهد رسید که رکوردی کشوری در زمینه احداث خطوط زیرزمینی حمل و نقل رقم خواهد زد. وی افزود: همچنین طرح های مقدماتی و مراحل تصمیم گیری تراموا در دستور کار قرار گرفته که باید شهرداری و شورای شهر بکوشند این پروژه نیز در ایام فعالیت آنها آغاز شود.

لزوم همراهی دستگاه های خدمات رسان در مسیر پروژه های عمرانی 

 معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه گفت: تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور با اعتباری بالغ بر  ۳۰۹۵ میلیارد ریال  احداث شده که از این میزان ۶٩۵میلیارد ریال آن هزینه اجرایی و هزینه تملک ۲۴۰۰ میلیارد ریال است.

 اسماعیل صالحی افزود: با احداث تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور بولوار باهنر جنوبی از قسمت کمربندی به شهرک هایفرهنگیان متصل و در مسیر رفت و برگشت تسهیل در عبور و مرور به همراه ایمنی ایجاد می کند. معاون فنی و عمرانی شهرداری  درباره مشخصات فنی این پروژه هم گفت: این تقاطع به مساحت ۵۹۰۰ متر اجرا شده و ۱۲۰۰ متر رمپ های هر قسمت است و مساحت هر رمپ و لوپ در کل بیش از ۱۳ هزار متر است. 

وی با اشاره به هزینه بالای تملک مورد مسیر این پروژه جهت آزادسازی مسیر گفت: در این پروژه نیز هزینه تملک این پروژه ۲۴۰۰میلیارد ریال است که بخش اعظم اعتبارات را به خود اختصاص داده است. صالحی خواستار همراهی دیگر دستگاه‌های خدمات رسان در مسیر اجرای پروژه های عمرانی شهرداری شد و گفت: جابه جایی تاسیسات در این پروژه ها علاوه بر افزایش بار مالی و سختی کار به شهرداری باعث زمان بر شدن مدت اجرای پروژه ها می شود.

صالحی از افزایش ایمنی تردد از  بلوار شهید باهنر به شهرک فرهنگیان و شهرک‌های جنوبی کمربندی و تسهیل عبور و مرور در این مسیر به عنوان برخی نقاط قوت تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور یاد کرد و اظهار داشت: وجود شهرک‌های جنوبی در کمربندی و تصادفات در این محور باعث شد که شهرداری تصمیم بگیرد برای رفع این مشکل احداث تقاطع غیر همسطح را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: وجود ترددهای بیشمار خودروهای سنگین و سبک و عبوری بودن محور کمربندی مشکلاتی را برای احداث تقاطع ایجاد کرده بود که با همکاری پلیس راهور توانستیم این مشکل را بر طرف کنیم. صالحی گفت: پروژه های بزرگی در سطح شهر شیراز آغاز شده از جمله پروژه شهدای سلامت و پروژه های بزرگ دیگر مانند چپ گرد صدرا و بزرگراه سردار شهید سلیمانی و پروژه هایی از این دست که با تاکید شهردار برخی از آنها تا اوایل سال آینده در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

توسعه و پیشرفت حمل و نقل دوربین مترو طرح تفصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر