کد خبر: 973704 A

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس مطرح کرد:

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: خدمات رسانی به سهامداران در اولویت کاری شبکه تعاون روستایی فارس قرار دارد و در همین راستا نظارت بر توزیع نهاده های مورد نیاز کشاورزان از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس، هدایت الله رحیمی با اعلام این مطلب گفت: کود شیمیایی یکی از نهاده‌هایی است که از طریق منابع تولید داخلی و خارجی تامین و در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد، افزود: علاوه بر مسئولیت توزیع 82 درصد کود استان فارس که از طریق شرکت خدمات حمایتی تامین می‌شود با شبکه تعاون روستایی است نظارت و توزیع کامل 18 درصد مابقی کود مورد نیاز کشاورزان که از طریق اتحادیه مرکزی تهیه می‌شود نیز به عهده شبکه تعاون روستایی است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته نظارت در شهرستان ها ضروری است چرا که این کمیته متعهد و متضمن می‌شوند تا در توزیع کود نظارت داشته باشند.

این مقام مسئول افزود: نظارت بر موادی مثل کود، سوخت و آرد روستایی  بدلیل اختلاف قیمت با سطح بازار و امکان قاچاق آنها از اهم وظایف شبکه تعاون روستایی است و هیچگونه سهل انگاری و بی توجهی در این مورد پذیرفته نیست.

وی با تاکید بر اینکه مستندات این سه نهاده در هر لحظه باید بروزرسانی شود و امکان نظارت بر روند توزیع آنها فراهم باشد.

وی خاطر نشان کرد: از تعداد 423 نمایندگی فروشندگی مواد نفتی، 95 درصد آنها جهت توزیع از طریق سامانه کد توزیع الکترونیکی دریافت نموده اند و روند توزیع الکترونیکی خوب با موفقیت در حال انجام شدن است.

استان فارس خدمات رسانی کشاورزی کشاورزان تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر