کد خبر: 972615 A

طی حکمی از سوی شهردار شیراز؛

شهردار شیراز طی حکمی محمدرضا زندیه را به سمت سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز منصوب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور سیاستگذاری و برنامه ریزی به منظور تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در راستای توسعه فضای سبز شهری؛ نظارت بر تهیه، تدوین و اجرای طرح جامع فضای سبز شیراز؛ تهیه، تدوین و اجرای طرح جامع فضای سبز؛ برنامه ریزی جهت بکارگیری انرژی های نو و پاک و ... را از مهم ترین مأموریت های سرپرست این سازمان برشمرد.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در آیین تکریم و معارفه سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: کار و فعالیت در حوزه فضای سبز شهری به علت تاثیر همه جانبه بر زندگی شهروندان و سیمای شهر حساسیت بالایی دارد و شهروندان انتظار دارند فعالیت های این حوزه در حد نام و آوازه شیراز باشد.

محمدرضا محمدحسن پور یکی از مولفه های زیبایی شیراز را باغات و فضای سبز آن دانست و افزود: این باغات شیراز را از سایر شهرها متمایز کرده و رویکرد و خواسته ما نیز توسعه فضای سبز و حفظ و احیای باغات است.

وی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهری توسط مهندس رونق زاده گفت: در حوزه تهیه و توزیع آب جهت آبیاری فضای سبز شهری اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که می توان به هوشمندسازی چاه ها، استفاده از پساب، احیای قنوات و ایجاد رینگ آب مصرفی فضای سبز اشاره کرد. تلاش داریم با انجام این اقدامات در زمینه آبیاری فضای سبز مشکلی نداشته باشیم و نیاز به برداشت آب از چاه ها نیز به حداقل برسد.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز تاکید کرد: انتظار ما از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری این است که شیراز را زیباتر و سرسبزتر از گذشته ببینیم و شاهد خلق آثار ارزشمند در حوزه سیما و منظر شهری نیز باشیم.

محمدحسن پور خطاب به سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: ضروری است با برنامه ریزی، هماهنگی و استفاده از نظرات کارشناسان و سرآمدن این حوزه شیرازی زیباتر داشته باشیم.

«شهزاد رونق زاده» رییس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: طی مدت فعالیت خود اقداماتی در راستای بهبود فضای سبز و ارتقای سیما و منظر شهری شیراز انجام داده ام.

رونق زاده کاشت گسترده درخت و بهسازی و ترمیم فضای سبز سطح شهر همچون میادین، بولوارها و بوستان ها را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز برشمرد.

وی درخصوص بهبود سیمای شهر شیراز افزود: نورپردازی پل کابلی، تقاطع شهدای کشن، تقاطع شهید رودکی، تقاطع باهنر – کمربندی، بولوار مدرس و بولوار زند در دست اجراست و پس از اتمام شهروندان شاهد جلوه زیبای شهر در شب خواهند بود.

«محمدرضا زندیه» سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز در این جلسه با اشاره به سوابق خود در حوزه های متعدد شهرداری گفت: با توجه به سابقه ۱۲ سال فعالیت در حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهری (سازمان پارک‌های سابق) برای این سازمان برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت پیش بینی کرده ام.

زندیه آماده سازی سیما، منظر و فضای سبز شیراز برای عید نوروز را برنامه کوتاه مدت خود عنوان کرد.

وی درخصوص برنامه های میان مدت و بلندمدت پیش بینی شده برای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز افزود: اصلاح ساختار سازمان و الگوی فنی و اجرایی، ساماندهی پیمانکاران طرف قرارداد و تلاش برای ارتقای جایگاه سازمان از جمله این برنامه ها است.

انرژی شهرداری فضای سبز معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر