کد خبر: 942328 A

در شیراز انجام گرفت،؛

مدیر حوزه علمیه منصوریه از فعالیت ها این قرارگاه در ایام کرونایی و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده خبرداد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا حدائق امروز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه تا به امروز به همت خیران 9 هزار بسته معیشتی توسط طلاب قرارگاه فرهنگی جهادی عمار بسته‌بندی و توزیع شده است، گفت: 2 هزار بسته بندی مستقل تهیه، بسته بندی و توزیع شده است و 7 هزار بسته به صورت مشترک با بنیاد مهدی موعود شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه شروع کار این قرارگاه با هدف ارتباط با نوجوانان بوده است، افزود: برنامه ریزی شد هر پنجشنبه و جمعه طلاب در نقاط محروم شیراز و خارج از شیراز تبلیغ داشته باشند و درحال حاضر 80 طلبه مبلغ در قرارگاه فرهنگی تبلیغی جهادی عمار مستقیم در بین مردم می روند و در جماعات شرکت می کنند.

به گفته وی یکی دیگر از فعالیت هایی که قرارگاه عمار دارد در بحث فضای مجازی است که با توجه به شیوع کرونا در این ایام به تبع جامعه کانون های فرهنگی مساجد رو به تعطیلی رفت لذا در  هسته مرکزی قرارگاه عمار در فضای مجازی با مبلغان در ارتباط بودند و این ارتباط قطع نشد.

مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز خاطرنشان کرد: همچنین 15گروه در قرارگاه عمار حوزه علمیه جهت ضدعفونی کردن معابر، حسینیه ها و مساجد در سطح شهر و در مناطق مختلف اعم از شمال، جنوب و وسط شهر فعال بودند.

وی افزود: فعالیت دیگر توزیع بسته های بهداشتی از قبیل ماسک، مواد ضدعفونی کننده وبروشورهای آموزشی وزارت بهداشت در مناطق محروم بود که 2 هزار بسته توزیع شد.

حدائق با اشاره به دیگر فعالیت هایی که قرارگاه عمار در راستای کمک به جامعه داشت؛ عنوان کرد:   برخی از خیران خارج از کشور  از شیعیان کویت برای کمک به خانواده هایی که در این ایام آسیب شدید دیدند بر اساس مشاغل و وضعیت کسب و کارها  دعوت شد و تا به امروز مبلغ 400 میلیون تومان به خانواده های محروم و نیازمند و افرادی که بر اثر کرونا کسب و کارشان تعطیل شد به هر خانواده ای 500 هزار تا یک میلیون تومان  کمک شد .

مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز گفت: از دیگر فعالیت‌های ایام کرونایی این قرارگاه سرکشی به مناطق قرمز رنگ بوده است و خانواده هایی که به خاطر کرونا یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده بودند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی حل شود باید ابتدا مشکلات اعتقادی مان حل شود و هرجا مشکلی مانند گرانفروشی، طلاق، اختلاس و... می بینیم نشان دهنده ضعف اعتقاد است.

فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر