کد خبر: 928482 A

امامی مطرح کرد:

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز گفت: فاز مطالعاتی برخی طرح‌های عمرانی شامل چند پروژه شاخص بازآفرینی فضاهای شهری به پایان رسید و این پروژه‌ها به کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورا ارجاع شده است.

به گزارش ایلنا، نوذر امامی گفت: ارجاع نتایج فاز مطالعاتی پروژه‌های عمرانی به کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا با توجه به ورود این طرح‌ها به فاز اجرایی، انجام شده است.

وی گفت: چهار پروژه شاخص در میان طرح‌هایی که فاز مطالعاتی آنها به اتمام رسیده شامل باغ ایرانی، بازآفرینی فضای شهری دروازه قرآن تا دروازه اصفهان«محور عرفان»، بازآفرینی فضای شهری و توسعه فضای شهری اطراف سعدیه، بازآفرینی و ساماندهی کوچه باغ‌ها با الهام‌گیری از باغ‌های قصردشت و پیاده راه چمران جنوبی است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی پروژه‌های اولویت‌دار سال۹۹ نیز اشاره و اضافه کرد: یکی از دستور کارهای جلسه این کمیسیون، کاهش عوارض و بهای خدمات شهری سال ۹۹ بود که به موجب آن به شهرداری شیراز اجازه داده شد نسبت به کاهش عوارض و بهای خدمات شهری امسال به نسبت میزان پرداختی به شرح جداول تعیین شده عمل کند. 

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب در یک جدول درصد کاهش نسبت به میزان پرداختی از ۱۰۰ تا ۵۰ درصد و از ابتدای خرداد ماه تا پایان سال محاسبه شده است.

امامی با تاکید بر اینکه برای مودیانی که مجموع پرداخت نقدی عوارض و بهای خدمات آنها مازاد بر مبلغ ۲۰ میلیارد ریال است، درصدهای کاهش عوارض و بهای خدمات به صورت پلکانی و بر اساس جدول دیگر محاسبه شده، افزود: به این ترتیب درصد کاهش پلکانی نسبت به میزان پرداختی مازاد ۲۰ میلیارد تا ۵۰۰ میلیارد و از ۲ تا ۱۰ درصد برآورد شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شیراز خاطرنشان کرد: مبالغ عوارض و بهای خدمات موضوع این مصوبه که از ابتدای خرداد ماه تا زمان تصویب آن توسط مودیان پرداخت شده در بستانکاری ملک لحاظ خواهد شد.

ترافیک شاخص شورای اسلامی شهر قرآن معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر