کد خبر: 856058 A

ابراهیم میر:

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد گفت: ویژه برنامه های مختلفی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، ابراهیم میر در جمع خبرنگاران، درباره برنامه های اجرایی به منظور معرفی لامرد به عنوان شهر دوستدار کتاب، گفت: می کوشیم تا کارها را به نحوی پیش ببریم که عموم مردم به‌ویژه کودکان، نوجوانان و بانوان در این طرح سهیم باشند و برنامه ها و طرح های متعددی در این زمینه پیش بینی شده است.

ابراهیم میر

وی ادامه داد: در سال جاری طرح ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به اجرا خواهیم گذاشت. همچنین در یک بیمارستان، بخشی به نام «کتاب شفا» راه اندازی خواهیم کرد که به کودکان بیمار، کتاب امانت داده شود. برای ترویج فرهنگ  مطالعه و کتابخوانی  در زمان تولد کودکان در بیمارستان، یک جلد کتاب تربیتی به مادران و یک جلد کتاب کودک به نوزادان  اهدا خواهد شد.

این مسئول افزود: برنامه‌هایی نظیر قصه‌خوانی در پارک‌ها، مدارس و مهدکودک‌ها، مبادله کتاب در قفسه آزاد در دانشگاه، قراردادن کتاب در اتاق انتظار مدیران‌ ادارات را  در برنامه داریم.

ابراهیم میر خاطرنشان کرد: ارتباط و همکاری نهادها نظیر شهرداری‌، بخشداری، شورای شهر و فرمانداری همچنین اداره کتابخانه‌های عمومی در جشنواره «شهر دوستدار کتاب» و سایر جشنواره‌های ترویجی راهگشا و ارتقاء برنامه های فرهنگی خواهد بود.

وی با اشاره به پایین آمدن سرانه مطالعه در جامعه ، گفت: در راستای افزایش سرانه مطالعه و پیوند اعضای خانواده با یکدیگر،  برگزاری جشنواره «پایتخت کتاب لامرد» و «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در  برنامه قرار دارد.

میر در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در لامرد،  گفت: شهر علامرودشت استقبال خوبی از طرح دوستدار کتاب کرده است و خانم رفیعی مسئول محترم کتابخانه عمومی از امانت بردن 500 جلد کتاب در ماه خبر دادند. روستای دهنو بخش چاهورز نیز آمادگی خود را جهت ترویج کتابخوانی و آشتی با کتاب مطرح کردند. روستای شیخ عامر به هر زوج جوان، یک جلد کتاب هدیه می دهند و در بخش اشکنان، نماینده ولی فقیه، بخشدار و مسئولین محلی در خصوص حمایت از طرح معرفی روستاهای دوستدار کتاب اعلام آمادگی کردند.

وی تصریح کرد: طی بازدید از کتابخانه و خانه فرهنگ خیرگو، مسئولان فرهنگی از افزایش سرانه مطالعه کودکان و نوجوانان خبر دادند و در بخش مرکزی نیز امام جمعه و فرماندار شهرستان در خصوص حمایت همه جانبه جهت هم افزایی این طرح اعلام آمادگی کردند.

استان فارس ابراهیم میر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر