کد خبر: 849068 A

شهردار شیراز مطرح کرد:

شهردار شیراز با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و اداره شهرها افزود: شوراهای شهر لوایحی را برای کسب درآمد پایدار شهرداری ها تصویب کرده‌اند که در دیوان عدالت اداری رد می شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز حیدر اسکندرپور در نشست مشترک قضات دیوان عدالت اداری و مدیران حقوقی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور عنوان کرد: ضروری است مدیران و قضات دیوان عدالت اداری، با توجه به شرایط سخت مالی حاکم بر اداره شهرها، شهرداری ها را در تصویب طرح جامع درآمدهای پایدار شهری همراهی کنند.

شهردار شیراز اعلام کرد: در راستای اصلاح خطای استراتژیک سه دهه پیش مبنی بر تصویب قانون خودکفایی و استقلال مالی شهرداری ها و جلوگیری از شهر فروشی، هم اکنون شهرداری ها طرح جامع درآمدهای شهرداری را تعریف کرده اند تا شاهد تامین درآمد مدیریت شهری از منابع پایدار باشیم.

وی در هجدهمین نشست مشترک مدیران و قضات دیوان عدالت اداری و مدیران حقوقی شهرداری های کلانشهرها که در شیراز برگزار شد، گفت: چنانچه این طرح در مجلس تصویب شود باعث جلوگیری از تغییر کاربری و شهر فروشی، شفافیت در درآمدها و کاهش فساد می شود. همچنین مدیران شهری می توانند بدون دغدغه تامین مالی، برنامه ریزی های بلندمدت و میان مدت انجام دهند.

  شهردار شیراز با بیان اینکه در دهه اخیر اقدامات عمرانی و توسعه شهرها از محل تغییر کاربری، فروش تراکم و در واقع شهر فروشی انجام شد که در بلند مدت برای شهرها آسیب زا است، گفت: در شیراز نیز اقدامات عمرانی وسیعی از محل درآمد تغییر کاربری باغات و کاربری های موضوع طرح تفصیلی انجام شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تصویب لوایح درآمد پایدار برای شهرداری ها در نهایت منجر به افزایش رضایتمندی مردم می‌شود، اضافه کرد: در شرایط کنونی ارزشمندترین کار این است که در مسیر افزایش رضایتمندی شهروندان قدم بگذاریم چون عدم رضایتمندی می‌تواند خسارت های جدی ایجاد کند.

استقلال درآمد روابط عمومی شهرداری شهرداری مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر