کد خبر: 849033 A

رئیس کل دادگستری استان فارس:

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در دوران تحول قضایی، فساد ستیزی، اساس و اولویت کار دستگاه قضایی است و مسئولان قضایی در سراسر استان باید این موضوع مهم و راهبردی دستگاه قضایی را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس در مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان مرودشت با تأکید بر اینکه یکی از شاخصه های مهم  دوران تحول قضایی برافراشته شدن پرچم عدالت خواهی و مبارزه با  فساد توسط ریاست معظم قوه قضائیه است گفت: دستگاه قضایی استان فارس نیز به تبع تلاش های حضرت آیت الله رئیسی، مبارزه با فساد را یکی از اولویت های مهم و اساسی خود قرار داده و تلاش کرده است زمینه ایجاد امید و رضایتمندی نزد عموم مردم ، متدینین و دوستداران نظام از سیاست های جدید  قوه قضائیه را بیش از پیش فراهم کند.

وی حمایت دستگاه قضایی استان از رونق تولید را یکی دیگر از برنامه های مهم و اولویت های دستگاه قضایی در استان خواند و به مسئولین قضایی این شهرستان نیز توصیه کرد با توجه به موقعیت ویژه صنعتی این شهرستان  موضوع حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید را در دستور کار قرار دهد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت بزرگترین حوزه قضایی استان پس از شیراز است و انتخاب مسئولان این حوزه قضایی با حساسیت ویژه ای انجام می شود، گفت: رئیس حوزه قضایی و دادستان این شهرستان از بهترین و کارآمد ترین نیروهای قضایی در دادگستری استان هستند که در عین داشتن خصوصیت  قاطعیت در تصمیم گیری و  قانون مداری از ویژگی خوش رفتاری و تکریم ارباب رجوع نیز برخوردارند.

وی بر پرکاری ، ایثار و خدمت شبانه روزی به مردم و کسب اعتماد و رضایتمندی عمومی تأکید کرد   و خاطر نشان ساخت:  باید تلاش کنیم که عموم مردم در مورد عملکرد ما خوب قضاوت کنند و در هنگام تحویل مسئولیت از ما رضایت داشته باشند.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه بر اهتمام هر چه بیشتر رئیس و دادستان این حوزه قضایی بر تعیین تکلیف پرونده های مسن این حوزه قضایی تأکید کرد و افزود: تعیین تکلیف پرونده های مسن زمینه کاهش اطاله دادرسی و تمرکز بهتر بر سایر پرونده ها را فراهم می کند. بنابراین با اِعمال مدیریت صحیح، پرونده های مسن به سرعت تعیین تکلیف نمائید.

وی بر رفتار حکیمانه و محترمانه با ارباب رجوع نیز تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: به هیچ وجه رفتار خارج از عرف به مراجعان پذیرفته نیست چرا که خوشرویی و برخورد نیکو از خصوصیات پیامبر مکرم اسلام (ص) و از تأکیدات ایشان و سفارش دین است.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه توجه به دستور جدید ریاست معظم قوه قضائیه در پالایش و تعیین تکلیف زندانیان ظرف 20 روز آینده را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت : در این بررسی باید کسانی که زمینه برخورداری از رأفت اسلامی را دارند آزاد شوند و سخت گیری و شدت عمل صرفاً با زندانیانی در دستور کار قرار گیرد که مرتکب جرائم مهم شده و امنیت و سلامت جامعه و مردم را به مخاطره انداخته اند.

موسوی در خصوص انتخابات نیز اظهار داشت: انتخابات باید در فضایی کاملاً سالم برگزار شود تا زمینه حضور حداکثری فراهم شود .  وی بیان داشت : در همین راستا ستاد های پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی عملکرد نامزدهای انتخاباتی را مورد بررسی و پایش قرار دهند تا از شکل گیری هر گونه جرم و تخلف جلوگیری بعمل آید.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص طهارت اقتصادی محض کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس جای حساسی است و کسانی که امروز در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند باید اعتقاد قلبی و عملی به ولایت فقیه و پایبندی صد درصدی به قانون اساسی به عنوان میثاق ملی داشته باشند.

 وی تصریح کرد صراط مستقیم امروز همه ما در هر منصب و جایگاهی پیروی از خط ولایت و رهبری است و برای آنکه استکبار جهانی نتواند اتحاد و انسجام ملی ما را خدشه دار کند باید تنها در این مسیر گام برداریم .

استان فارس جامعه دستگاه قضایی سلامت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر