کد خبر: 847121 A

رئیس شورای شهر شیراز مطرح کرد:

رئیس شورای شهر شیراز درباره سیل فروردین ماه شیراز گفت: پرونده سیل شیراز که در دستگاه قضایی جریان دارد بزودی بسته خواهد شد و هیچ احتمالی در خصوص انفصال شهردار شیراز براثر پرونده سیل وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، سید عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه شورای پنجم اقدامات ساختاری مهمی در دوره فعالیت خود انجام داده است، تصویب چارت شورا، شرح وظایف و راه‌اندازی مرکز پژوهش ها را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: در سه ماه گذشته شورای شهر شیراز 28 مصوبه داشته که این تعداد شامل 6 طرح و 22 لایحه است.

وی در باره علت تشکیل نشدن یک کمیسیون تخصصی تحت عنوان مدیریت بحران در شورای شهر شیراز نیز گفت: ستاد بحران مسئله‌ای است که مجلس در خصوص آن در قوانین مختلف، چگونگی تولی گری متولیان را مشخص کرده است. اخیرا این قوانین مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفتند.

 رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه بیش از ١٥ دستگاه در ستاد ملی بحران عضویت دارند، شهرداری را یکی از اعضای این ستاد دانست و گفت: شهرداری بخشی از وظایف را در زمان بروز بحران در حوزه شهری بر عهده دارد و در حال حاضر لزومی به تشکیل کمیسیونی وجود ندارد.

موسوی همچنین به هیات تطبیق و مشکلاتی که در رد برخی مصوبات رخ می‌دهد اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه این مشکل در هیات تطبیق یک مشکل ملی است و شورای عالی استان‌ها برای رفع این مشکل کارگروه مشترکی با حضور معاونت حقوقی ریاست جمهوری تشکیل داده است.

 وی با بیان اینکه هیات‌های تطبیق دلایل رد مصوبات را اعلام نمی‌کنند، گفت: در دوره جدید شوراها برخی از این موارد را با تعامل فرمانداری حل کرده‌ایم و موارد دیگری وجود دارد که امید است در سطح کلان و ملی حل شوند.

موسوی تاکید کرد: مدیریت شهری شیراز در سیلاب فروردین ۹۸ خوب عمل کرد و از تمام توان شهرداری شیراز برای کاهش آسیب های آن استفاده شد.

IMG_9311

بازنگری طرح ساماندهی باغات قصردشت به نفع باغداران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه مراجعات مردم به این کمیسیون بالا است و بیش از 35 درصد درآمد شهرداری مربوط به عوارض ساختمانی است، اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم مورد بررسی کمیسیون مربوط به موضوع باغات قصردشت بود که شهرداری موظف به انجام بازنگری طرح ساماندهی باغات قصردشت شد.

نوذر امامی ادامه داد: طرح ساماندهی باغات قصردشت دارای معایب زیادی بود که برای حذف این معایب و آسیب‌ها طرح بازنگری را مطرح کردیم که به تصویب شورا رسید، بیشترین ایراد این طرح آن  اقتصادی نبودن آن برای مالکین و صاحبان باغ بود، در طرح جدید سعی کردیم که صاحبان هم از منافع باغ بهره‌مند شوند تا ایجاد انگیزه‌ای برای حفظ و توسعه باغات باشد.

۷ میلیارد تومان تملک چپ‌گرد دلگشا

رئیس‌کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر شیراز در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره میزان تملک پروژه‌های چپ‌گرد دلگشا و‌ کوهسار مهدی گفت: تاکنون 7 میلیارد تومان تملک چپ‌گرد دلگشا انجام شده است و 3 پلاک برای تملک شناسایی شده و برای تملک پهنه جهت آزاد سازی تملک حدود 7 تا 8 میلیارد تومان تملک نیاز است.

نواب قائدی ادامه داد: مشکلی اصلی ما در پروژه چپ‌گرد دلگشا تملک نیست و به دنبال رفع اشکال فنی این چپ‌گرد هستیم چرا که ادامه چپ‌گرد به بلوار نیستان منتهی می‌شود و طرح باید به شکلی اجرا شود که مشکلی ایجاد نشود.

وی درباره پروژه کوهسار مهدی (عج) نیز خاطرنشان کرد: مشکلات تملکی این پروژه به دلیل وجود غارصین است که دارای سند ملکی نیستند اما برای تملک‌های ملک‌های مورد مسیر این پروژه در بودجه حدود 60 تا 70 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است هر چند که برآورد ما بیش از 100 میلیارد تومان تملک است.

10 درصد درآمد شهرداری از منابع پایدار 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز به تشریح عملکرد سه ماهه نخست سال سوم این کمیسیون پرداخت و ابراز داشت: سامانه شفافیت شهرداری شیراز دارای اشکالاتی بود که آنها را شناسایی و برای شهرداری نیز تکلیفی را مقرر کردیم تا این طرح را باز طراحی کند، شهرداری تکالیف را انجام داده  و با مشاور جدیدی در حال انعقاد قرارداد است.

سینا بنی زمانی ادامه داد: به دلیل بالا بودن هزینه‌های شهرداری به دنبال کاهش آن بودیم، در این خصوص شهرداری بخشنامه‌ای را در آبان ماه صادر کرد که در حال حاضر نمی‌توانیم نتیجه عملکرد ریالی آن را اعلام کنیم.

بودجه دستگاه قضایی سیل مشکلات شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر