کد خبر: 843331 A

ایلنا خبر می دهد؛

نماینده شیراز در مجلس با انتقاد از کاهش وزن و کیفیت برخی کالا ها افزود: متاسفانه بعضی از کارخانجات تولیدی و کارخانه‌ها به بهانه ثبات قیمت کیفیت و وزن کالاها و محصولاتشان را کاهش می دهند که این یک امر اشتباه و نادرست است.

به گزارش ایلنا علی اکبری با حضور در اتحادیه بنکداران شیراز با اعضای هیئت مدیره اصناف و تجار  استان دیدار و به مشکلات و مسائل موجود این صنف پرداخت.

وی در این دیدار گفت: معیشت مردم و وضعیت بازار از دغدغه‌های اصلی تجار و فعالان بخش خصوصی محسوب می شود که در جهت راستای وضعیت و بهبود این بخش نیاز است تا تمام افراد اعم از بخش خصوصی و دولتی و تشکل های مردم نهاد به این موضوع ورود کنند. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه افزود: راه اندازی و ایجاد سامانه مودیان مالیاتی و دریافت کد برای مشتریان و فعالان از نیازهای مهم و ضروری بازار به شمار می رود.

وی با بیان اینکه جهت سهولت و تنظیم و کنترل قیمت ها نیاز است تا اخذ مالیات بر ارزش افزوده از کالاهای اساسی مانند قند و شکر و دیگر کالاها حذف شود گفت: معاف شدن کالاهای اساسی از مالیات در شرایط فعلی یک نیاز ضروری و اساسی برای تمام اقشار و مردم به ویژه اقشار متوسط به پایین جامعه است.

 

 

کالاهای اساسی کاهش وزن مالیات وزن ثبات قیمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر