کد خبر: 841917 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده ها، هشدارهای مربوط به پیشگیری از بیماری آنفولانزا را جدی بگیرند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علی بهادر با اشاره به موج جدید بیماری آنفولانزا که با شروع فصل سرما در کشور ایجاد شده است، رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه را در این زمینه موثرترین راهکار دانست و گفت: با اقداماتی نظیر شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از روبوسی، دست دادن و رعایت فاصله از مبتلایان، ضدعفونی وسایلی مانند تلفن همراه و رایانه، پرهیز از دست زدن به چشم، دهان و بینی و استفاده از ژل ضدعفونی در صورت نبود آب و صابون، می توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.

وی ضمن تاکید به مراجعه به پزشک خانواده در صورت مشاهده علایم ایم بیماری، ادامه داد: افرادی مانند سالمندان، کودکان و مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و بیماری های تنفسی، بیش از دیگران در معرض خطر هستند و می بایست راهکارهای پیشگیرانه را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

بهادر افزود: با شیوع این بیماری و اعلام هشدارهای وزارت بهداشت، سازمان های مرتبط، صدا و سیمای مرکز فارس و رسانه های استان، در امر اطلاع رسانی و همکاری برای مبارزه با این بیماری سهیم شدند که جا دارد از همکاری و احساس مسوولیت تمامی آنان قدردانی کنم ، چرا که شاهد دستاورد مثبت این همکاری مشترک در کاهش چشمگیر آمار مبتلایان در استان بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به ضرورت مراجعه به موقع به مراکز بهداشتی درمانی، در صورت احساس وجود علایمی نظیر سرفه و آبریزش طولانی مدت، تب بالا و یا تشنج، لازم است به پزشک مراجعه شود.

وی در ادامه سه مرکز پیش بینی شده برای ارائه خدمت به مراجعان در شیراز را که علاوه بر بیمارستان ها، هماهنگی لازم برای پذیرش بیماران مبتلا به آنفولانزا در این مراکز ایجاد شده است معرفی کرد و گفت: این مراکز شامل مرکز خدمات جامع سلامت «بوستان» واقع در شهرک گلستان، «فاطمه الزهرا(س)» واقع در همت جنوبی و «حر ریاحی» واقع در بلوار رحمت هستند.

 

پزشک خانواده خانواده دانشگاه علوم پزشکی رایانه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر