کد خبر: 841481 A

رئیس کل دادگستری فارس مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان فارس از نظارت دقیق ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر استان فارس خبر داد و گفت : این ستاد فعالیت خود را در کلیه حوزه های قضایی استان آغاز کرده است و فعالیت های پیش از موعد داوطلبان را رصد و بررسی خواهد کرد .

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در مراسم تکریم ومعارفه روسای سابق و جدید دادگستری شهرستان داراب با اشاره به حوادث اخیر در استان گفت :در طی هفته گذشته جمعی از اشرار اقدامات تخریبی را در استان رقم زدند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تأکید کرد: دادگستری استان فارس به دور از هر گونه اغماض با این اشرار برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور می کردند توطئه دشمنان توهم است بیان داشت : پس از حوادث اخیر همگان فهمیدند که خصومت و برنامه ریزی دشمنان برای ایجاد آشوب و برهم زدن امنیت کشور به هیچ عنوان توهم نیست.

وی در جمع مردم و مسئولین داراب با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت : باید تلاش همه مسئولین در جهتی باشد که منجر به اعتماد عمومی مردم وحضور حداکثری مردم در انتخابات گردد.

وی از نظارت دقیق ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر استان فارس خبر داد و تاکید کرد : این ستاد فعالیت خود را در کلیه حوزه های قضایی استان آغاز کرده است و فعالیت های پیش از موعد داوطلبان را رصد و بررسی خواهد کرد .

رئیس شورای قضایی استان فارس فعالیت های تبلیغاتی پرهزینه در شرایط سخت اقتصادی کشور را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد : منابع مالی تبلیغات پر هزینه داوطلبان یکی ازمهمترین موضوعاتی است که دستگاه های نظارتی باید مدنظر قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی داراب به دوران تحول دستگاه قضایی اشاره کرد و اظهار داشت : در دوران تحول قضایی مردم حامی اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد هستند و پس از اینکه ریاست معظم قوه قضائیه پرچم مبارزه با فساد را بلند کردند امید در مردم تقویت گردیده است.

وی افزود : مجموعه قضایی  استان فارس نیز در مسیر تحول قضایی طی چند ماه اخیر اقدامات مناسبی داشتند که یکی از مهمترین  آن کاهش عمده پرونده ها از 4 هزار 500 فقره به1500 فقره است که این امر منجر به کاهش قابل توجه اطاله دادرسی در استان فارس شده است .

مقام عالی  قضایی استان فارس در ادامه قضات استان فارس را سرمایه های قوه قضائیه خواند و تصریح کرد : قضات استان فارس به لحاظ جایگاه علمی و تجربی وهمچنین دیدگاه های مدیریتی در مرتبه بالایی قرار دارند و همین امر باعث شده است حوزه های قضایی مختلف استان فارس من جمله داراب به لحاظ پرورش مدیران قضایی خوب عمل کند و تاکنون قضات فراوانی از این حوزه قضایی مسئولیت قضایی در شهرستان های استان فارس را به عهده دارند.

وی تاکید کرد : همکاران قضایی در استان فارس تاکنون جهادی عمل کرده اند و از این پس نیز باید جهادی و پرتوان خدمت رسانی قضایی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا رضایتمندی عمومی از مجموعه قضایی بیش از گذشته حاصل گردد.

 

 

استان فارس تبلیغات منابع مالی دادگستری تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر